RockShock

Internetový rockový magazin

Malina Brothers na připravovaném novém albu propojují bluegrass s barokní hudbou. Podívejte se na ukázku

Text: BrainZone Promotion
Foto: archiv skupiny

Unikátní spojení bluegrassu s barokní hudbou nabídne připravované album kapely MALINA BROTHERS nazvané Baroquegrass 1721–2021. Přední čeští hudebníci v ní zfúzovali bluegrass s barokními melodiemi, které lyský a kukský hrabě František Antoním Sporck (1662–1738) vášnivě používal jako silné médium pro své duchovní, lovecké i sudičské zájmy. Ochutnávku hudebního materiálu nabízí video trailer k albu. Písničky z alba, které vyjde oficiálně v říjnu, vznikaly přímo na Kuksu.

„Myslím si, že náš baroquegrass je unikátní styl, zatím jsem u jiné kapely takové spojení neslyšel. Když jsme se k nahrávání odhodlali, bylo pro nás automatické, že budeme natáčet na Kuksu, přímo v Rentzově muzeu barokního tisku. Nahrávání mezi rytinami a historickými stroji na tisk bylo velmi inspirativní,“ říká banjista Luboš Malina.

Deset instrumentálek na albu doplňuje zpívaná árie Bon Repos. Jde o dialog mezi dvořanem a poustevníkem. Pěveckých partů se v ní zhostili Robert Křesťan z Druhé trávy a František Černý z Čechomoru.

Bratři Malinové, tedy banjista Luboš (Druhá tráva), kytarista Pavel a houslista Josef, se společně sešli na pódiu v unikátním projektu nazvaném Malina Brothers, ke kterému přizvali ještě kontrabasistu Pavla Peroutku. Za několik posledních dekád se objevili jako hudebníci či producenti snad na všech důležitých albech tohoto žánru u nás. Mj. spolupracovali s Robertem Křesťanem, Pavlem Bobkem, Věrou Martinovou, Wabim Daňkem, Charliem McCoyem (Bob Dylan, Elvis Presley) aj. Mají za sebou řadu koncertů v USA i na domácích pódiích. Natočili tři řadová CD a v roce 2020 vydali k desetiletému výročí skupiny DVD s hosty Charliem McCoyem a Kateřinou García. Na popud přítele prof. Stanislava Bohadla skupina zpracovala několik šporkovských árií a následně k nim začala nahrávat CD s názvem Baroquegrass.


DALŠÍ AKTUALITY

Shlédnutí: 582

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *