RockShock

Internetový rockový magazin

Nově na Blues Alive: Přijede legenda chicagského blues Lilʼ Ed. Bývalý bubeník Boba Dylana Winston Watson zahraje s Druhou trávou

Text: Arts Marketing

Mezinárodní hudební festival Blues Alive, který proběhne od 11. do 13. listopadu 2021 v Šumperku, přidává do programu letošního dvacátého pátého ročníku další zajímavá zahraniční jména. Se sedmnácti nominacemi na prestižní Blues Music Awards přijede do Šumperka jedna z klíčových kapel chicagského blues posledních více než třiceti let LILʼ ED & THE BLUES IMPERIALS. Největším lákadlem české části programu Blues Alive se stane samostatný koncert ROBERTA KŘESŤANA a DRUHÉ TRÁVY složený z písní Boba Dylana, jehož speciálním hostem bude americký bubeník WINSTON WATSON, bývalý člen Dylanovy kapely z let 1992–1996. Pořadatelé festivalu po za deset dnů vyprodané první vlně vstupenek navíc dají 1. září do prodeje v síti GoOut další, opět velmi omezenou část vstupenek.

„Kapela Lilʼ Ed & The Blues Imperials hraje po celou dobu v nezměněné sestavě, z čehož plyne mimořádná sehranost. Není divu, že má na kontě sedmnáct nominací na Blues Music Awards, převážně v kategorii ‘Nejlepší kapela roku‘, z nichž dvě proměnila ve vítězství,“ říká na úvod dramaturg festivalu Ondřej Bezr. V čele kapely stojí fenomenální slidekytarista Lilʼ Ed, který se svoji skvělou hráčskou techniku naučil přímo od legendárního J. B. Hutta, jenž byl jeho strýcem. „Pro jejich hudbu jsou typické gejzíry energie, skvělá pódiová show a samozřejmě mistrovské hráčské výkony především frontmana Lilʼ Eda,“ dodává Bezr.

Americký bubeník Winston Watson, který vystoupí na speciálním koncertu s Robertem Křesťanem a Druhou trávou v rámci širší oslavy Dylanových 80. narozenin, absolvoval s Bobem Dylanem v letech 1992–1996 desítky koncertů v rámci Dylanovy Never Ending Tour. „V jejím rámci jsme jej viděli i čtyřikrát v Praze; vůbec poprvé v roce 1994 a poté na třech po sobě jdoucích koncertech v březnu 1995,“ zdůrazňuje Ondřej Bezr. Winston Watson také hraje na Dylanových albech MTV Unplugged a Time Out Of Mind. Kromě Dylanova bandu hrál Watson  v dalších významných amerických kapelách, např. Gin Blossoms nebo Giant Sand, v současné době je členem ostře sledované skupiny XIXA. Watson také uvede v Šumperku svůj dokumentární film, který osobně natočil na cestách s Bobem Dylanem: Bob Dylan Never Ending Tour Diaries: Drummer Winston Watsonʼs Incredible Journey.

„Velmi nás těší důvěra fanoušků, kteří za deset dnů vykoupili první část vstupenek. Jsme pevně rozhodnuti Blues Alive, samozřejmě za dodržení všech protikoronavirových opatření, uspořádat a připravit našim divákům neopakovatelný zážitek. Protože nám neustále píší i volají další zájemci, na které se nedostalo, dáme 1. září do prodeje další, opět velmi omezený počet vstupenek,“ dodává dlouholetý ředitel festivalu Blues Alive Vladimír Rybička.

K již dříve oznámeným zahraničním jménům na letošním ročníku Blues Alive patří jedna z největších harmonikářských hvězd historie RICK ESTRIN s kapelou THE NIGHTCATS a legenda chicagského blues, zpěvák a kytarista JOHN PRIMER. Oba získali ocenění Blues Music Awards při posledním ročníku cen – Rick Estrin & The Nightcats byli vyhlášeni ‘Kapelou roku‘ a John Primer ‘Umělcem roku v tradičním blues‘. Vedle nich v Šumperku zahrají například americký kytarista KIRK FLETCHER, britský zpěvák PAT FULGONI s formací BLUES EXPERIENCE, americký pianista BRUCE KATZ s britským harmonikářem a zpěvákem GILESEM ROBSONEM a holandský zpěvák a kytarista HANS THEESSINK.

Více informací o účinkujících najdou zájemci na www.bluesalive.cz.

Pravidla pro vstup se budou řídit hygienickými opatřeními, která budou platit v době konání akce.


DALŠÍ AKTUALITY

Shlédnutí: 530

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *