RockShock

Internetový rockový magazin

Wacken: Festival Bullhead City zrušen

Text: Eva Houšková
Foto: archiv festivalu

Původně plánovaná akce Bullhead City 2021, tedy náhrada za letošní opět odsunutý ročník Wacken Open Air, která měla proběhnout od 16. do 18. září, byla definitivně zrušena. Týdny intenzivních příprav tak kvůli koronavirové situaci v Německu vzaly zasvé.

Ačkoliv pořadatelé dali do příprav zmenšeného festivalu spoustu úsilí i nadšení, je pro ně důležitější bezpečnost fanoušků, pozvaných kapel, všech ostatních účastníků i obyvatel šlesvicko-holštýnského okresu Steinburg, na jehož území měla akce proběhnout. A tak se s ohledem na současný očekávaný vývoj situace a hygienických požadavků (mezi něž patří například i nošení respirátoru téměř ve všech prostorách festivalu) rozhodli s těžkým srdcem akci zrušit.

Přes velkou lítost považují toto rozhodnutí za správné a spoléhají na porozumění všech fanoušků, kterým při této příležitosti ještě jednou děkují za neutuchající podporu a důvěru. Peníze za zakoupené vstupenky začnou již brzy vracet v plné výši a kromě toho by rádi všem držitelům lístků nabídli ještě nějakou další kompenzaci, jejíž možnosti právě ověřují.

Přesto neztrácejí optimismus a věří, že metalový svátek budeme moct příští rok oslavit v plné parádě na Wacken Open Air 2022. Na jeho line-upu už se dlouho pracuje, potvrzených je zatím přes třicet jmen, mezi nimi například AVANTASIA, DEATH ANGEL, GRAVE DIGGER, IN EXTREMO, JUDAS PRIEST, LIMP BIZKIT, ORDEN OGAN, ROSE TATTOO, SLIPKNOT, TARJA, TILL LINDEMANN, WOLVES IN THE THRONE ROOM a další. Držme si palce, ať je příští léto nejen k tomuto metalovému svátku konečně příznivé.

www.wacken.com


DALŠÍ AKTUALITY

Shlédnutí: 1059

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *