RockShock

Internetový rockový magazin

Zachraňme společně Modrou Vopici!

Text: Modrá Vopice / Eva Houšková

Živá muzika je stále zakázaná, a hudební kluby se tak jeden za druhým postupně potápějí. I v této drsné situaci se ale některé stále snaží bojovat o přežití – a jedním z těch, které se rozhodly nedat řetěz na bránu, je i Modrá Vopice. Po vyčerpání všech finančních rezerv se tento oblíbený pražský klub obrátil na své fanoušky s žádostí o pomoc, a aby to nebylo ʻzadarmoʻ, připravil pro ně sérii live streamovaných koncertů  s mottem ʻUž nám teče do botʻ.

V pořadí čtvrtý koncert této řady proběhne v neděli 9. května 2021 od 19.00 hodin a i vy můžete hodit Modré Vopici záchranné lano tím, že ji podpoříte jakoukoli částkou. Koncert uvidíte – a hlavně uslyšíte – na Facebooku Modré Vopice a své virtuální vstupné můžete posílat jak během koncertu, tak již nyní na níže uvedené číslo účtu.

A na koho se můžete ve čtvrtém pokračování streamovaných koncertů těšit? Tentokrát si přijdou na své především (ale nejen) příznivci drsnějších žánrů a živelné energie. Koneckonců, nahromaděný stres je třeba pořádně vytřepat z těla! Klub podpoří a zahrají v něm pražské kapely:

SHAMPOON KILLER – deathmetalová banda, prezentující se jako hate mainstream death metal či brutal death/grind. Přesně před rokem vydala své druhé CD Mankind Depravity, plné poctivého deathu s příměsí grindu i trochy thrashe (na teaser se můžete podívat zde: www.youtube.com) a stejně nekompromisně oblaží vaše slechy i v Modré Vopici.

Dalšími v sestavě jsou služebně o trochu mladší DILIGENCE hrající modern/progressive death metal. V jejich čele stojí frontwoman ‘Dahlien‘; její growling si ovšem s těmi chlapskými v ničem nezadá. K akci samotné na svém Facebooku kapela uvádí: „V Modrý Vopici jsme odehráli nesčetně moc akcí, je to styčný bod nejen pražskýho metalovýho undergroundu, místo, kterýmu vděčíme za nespočet parádních zážitků a který jsme možná tak nějak všichni brali jako samozřejmost. Časy se ale mění a tenhle legendární klub své fanoušky potřebuje víc než kdy jindy. Pojďme spojit své síly, ať se máme i nadále kam vracet!“ Ochutnat jejich muziku můžete třeba tady: www.youtube.com


Pořádný hardcore/punk jsou připraveni předvést na pódiu Modré Vopice, kde to taky dobře znají, další ze sestavy V.O.H. ʻSlužebněʻ nejstarší parta (hrnou to od roku 2001) začínala převážně s punkem, z něhož se postupem let dle jejích slov vyvinulo něco, „co by se dalo nazvat jako hardcore/punk/metal/crust“. Také oni vydali vloni nové album, optimisticky pojmenované Světlu vstříc. Naladit se na ně můžete zde: www.youtube.com

V podobném duchu a tempu zahrají i speedpunkoví KUNTA KINTE. Sami sebe označují jako DIY hardcore/noise punk. Obvykle u jejich mikrofonu stojí a skřeky vyluzuje zpěvačka Marika, ta se ovšem ve Vopici bohužel neukáže. Kapela ke svému vystoupení říká: „Po půlroce budeme, i když v omezené sestavě (bez Mariky za mikrofonem), lomozit veřejně. Třeba si najdete chvilku a mrknete na Kuntu a další kapely. Tohle ʻdobovéʻ vystupování bude pro nás všecky poprvé, ale s prázdným sálem jisté zkušenosti máme. (smích) Vážíme si pozvání na tuhle bohulibou akci na podporu klubu, který má určitě své místo a měl by žít dál. A nečumte na to na mobilu, zkazíte si oči!“ V současné době se věnují hlavně skládání a přípravám na vydání nového split alba; ochutnávku z něj najdete zde: www.facebook.com

Je tedy jasné, že to bude zase slušná jízda, o kterou byste neměli přijít. A nezapomeňte, v této době je pro klub každá částka doslova darem z nebes. Pokud chcete také pomoct k jeho záchraně, můžete posílat své příspěvky od nynějška kdykoli – číslo účtu je1007407/5500.

Modrá Vopice všem přispěvatelům předem moc děkuje!

Související odkazy:
www.facebook.com/MusicClub-Modrá-Vopice-1607038219581613
www.facebook.com/events/4202275803157531


DALŠÍ AKTUALITY

Zhlédnutí: 417

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *