RockShock

Internetový rockový magazin

Mrakoplaš odvysílá tuto neděli čtvrtý díl eŠňůry z nezrušeného turné

Text: Ricardo Delfino
Foto: archiv Mrakoplaše

Skupina MRAKOPLAŠ odvysílá 25. dubna čtvrtý díl hudebního pořadu eŠňůra. Pražští bluesmani se spolu s celtic/folkrockovou ISAROU rozhodli, že domluvené koncerty v klubech po republice rušit nebudou a místo nich plánované zastávky šňůry odehrají online. Součástí jsou kromě koncertů i rozhovory.

Obě kapely vždy v klubu nahrávají ve stejný den. Vznikají tak dvě verze dílu pořadu. V jedné vystupuje Mrakoplaš a coby moderátor hudebníky zpovídá kolega z Isary, a naopak. Interview se účastní také zástupce dané koncertní zastávky.

V eŠňůře jsem si vyzkoušel i roli moderátora. Kromě koncertu si v každém dílu naše sociální bubliny fanoušků poslechnou i něco o historii hudebního klubu. S provozním Carpe Diem Flora Janem Horákem jsme se v rozhovoru dostali od začátků podniku, období, kdy dramaturgii vedl hudebník, herec a výtvarník Marek Brodský, přes budoucí plány až po znovuotevření,“ říká kytarista a zpěvák Mrakoplaše Martin Kalenda.

Mrakoplaš, pojmenovaný po stejnojmenném mágovi z fantasy románů Terryho Pratchetta, připravuje také 10. ročník benefiční akce Mrakoplaš kontra Alzheimer, tradičního koncertu na podporu výzkumu léčby Alzheimerovy choroby, který proběhne v září tohoto roku.

Do konce online turné po klubech českých zbývají už jen dva díly. Čtvrtou eŠňůru s alternativně bluesovou čtveřicí si můžete pustit na facebookové stránce nebo YouTube kanálu kapely v neděli 25. dubna od 20.00 hod.

Související odkazy:
FB událost – www.facebook.com/events/501686700841874
Klip Návod k použitíwww.youtube.com/watch?v=oqsho4amg_Y


DALŠÍ AKTUALITY

Zhlédnutí: 245

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *