RockShock

Internetový rockový magazin

Vychází kniha Tak to bylo promotéra a vydavatele Jakuba Taubera

Text: Cecek Records

Prvotina promotéra a vydavatele Cecek Records JAKUBA TAUBERA s názvem Tak to bylo mapuje prvních 100 koncertů z let 1997–2003. Byla napsána za 100 dní v covidové době. Mapuje punk, hardcore a alternativní koncerty na Vysočině. Je psána specifickým jazykem autora, kterému on sám říká ‘závorkový punk‘.

Autor knihu psal od podlahy, energicky a tak, jak se věci skutečně odehrály. V knize na 210 stránkách textu je též 100 reprodukcí originálních letáků, které dávají vzpomenout na divoké časy z míst, jako jsou Babice, Mírovka, Kamenná, Břevnice, Nová Ves, Roxor, Vagon a dalších. Dobu, kdy se pivo pilo z kelímku, toaletní papír drhnul jako šmirgl, párek byl na tácku a panák ve skle. Dobu, kdy internet byl v plenkách a sociální sítě neexistovaly.

Kniha stojí 300 Kč + pošta. Obsah díla charakterizují dvě ukázky.

Hvězda večera přijela s dívkou středního věku, která měla viditelné brýle. Dvojici umístil do šatny. Záva na opakované ťukání a upozornění, už je čas, nereagoval. Ze šatny se ozývalo divné hekání. O co jde, bylo jasné (divoká šukačka). Sál bouří. Interpret nikde. Cecek nechtěl být kazišuk, ale měl také odpovědnost za klidný průběh koncertu. Nedá se nic dělat. Dveře šatny otevírá a rebela ze Znojma edukuje k nástupu na prkna, která znamenají svět. Mistr má kolegyni v poloze na koníčku a odpovídá, že dostih stihne.“

Na WC dochází k paradoxní situaci, kterou sleduje s humorem Ceckův mladší bratr. Řada jedinců svůj boj s pogem a alkoholem prohrála. Někteří leží v uličkách na záchodech. Vytuhlíků je hodně. Na pánských hajzlech je potopa, protože protékají. Na WC je jezero moči, ve kterém po špičkách tancují návštěvníci (baleťáků je hodně). Skrz práh přetéká moč a hrozí, že se provalí do klubu k baru. V moři moči leží jeden naprosto vytuhlej punkáč. Je ostatními umístěn místo prahu, kde jako přehrada plní svoji funkci zodpovědně (lidský špunt těsní kvalitně). Kdo neviděl, neuvěří. Tohle je punk made in Vysočina.“

Objednávky knihy:
E-mailem – bravogril@seznam.cz
Telefonicky či formou SMS – +420 777 905 594, Jakub

Vždy prosím uvádějte kompletní adresu a telefonický kontakt na vás. Peníze je možné poslat i na účet, a ušetřit tak na poštovném.

Číslo účtu 1273701093/0800. Možnost osobního předání v Havlíčkově Brodě či Jihlavě.

Více info na www.cecek.com.


DALŠÍ AKTUALITY

Shlédnutí: 418

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *