RockShock

Internetový rockový magazin

Dospělí Pilot vydávají EP Mezi náma

Text: Supraphon
Foto: Josefína Bielková

Po rádiově úspěšné skladbě Běž a vtipně pojatém DIY bilančním klipu a songu Horší už to nebude z přelomu roku se mladá talentovaná kapela PILOT hlásí opět o slovo s dlouho očekávaným EP Mezi náma. Vychází v pátek 5. 3. a skupina jím symbolicky uzavírá pomyslnou první etapu své dosavadní kariéry.

Mini album se signifikantním rukopisem, v němž se snoubí pozitivní energie, silné melodie a roztančené refrény, čtyřčlenná parta uvedla singlem a klipem s příznačným názvem Dospělí. Na videoklip, jenž je založen na textových i vizuálních kontrastech včetně záběrů z rodinných archivů členů kapely, se můžete podívat zde:

„V klipu hrajeme v dětských outfitech, vypíchnout musím hlavně čepičku s vrtulkou našeho bubeníka Matese. Chvíli spokojeně a chvíli tak trochu hystericky skotačíme v dětském funparku Koala, kterým chceme ještě jednou poděkovat, že nám na natáčení svůj naprosto super prostor poskytli. Druhou rovinu klipu pak tvoří videa z našich rodinných archivů, kde jsme ještě opravdoví prcci. Já se díky tátově pilnosti prohrabával asi 50 hodinama materiálu, ostatní na tom nebyli o moc líp. Všichni naši tátové jsou navíc uvedeni v titulkách jako kameramani, abychom je neochudili o zásluhy,“ komentuje klip Dospělí frontman kapely Dan Hrdlička.

Když pak přijde na samotné EP Mezi náma, na jehož repertoáru se podílela řada známých jmen, jako například Lukáš Chromek, Tomáš Konůpka (7krát3, Mydy), Nèro Scartch (Mydy) a Ondřej Žatkuliak (Rooftop Studio), Hrdlička říká: „EP Mezi náma obsahuje tracky z doby, kdy jsme si všechno okolo hudby teprve osahávali, ať už šlo o koncerty, psaní písniček, nebo jejich nahrávání ve studiu. Během postupného vzniku EP jsme se setkali se spoustou naprosto skvělých a inspirativních lidí, kteří nás posouvali dopředu a v několika případech nám doslova otevřeli oči. Teď už konečně cítíme, že alespoň trochu tušíme, co děláme. I proto se poslední track na EP jmenuje Dospělí – kreslíme tím pomyslnou čáru za kapelním dětstvím a vydáváme se na cestu za naším debutovým albem, které v současnosti píšeme.“

Sedm songů (a jedno outro k tomu) reflektuje dle slov Pilotů v první řadě vztahy. Ať už jde o vztahy partnerské, rodinné, k sobě samým, nebo v rámci kapely tvořené nejlepšími kamarády, nadějná čtveřice jejich energii a emoce umně přetavuje v nakažlivý pop, který posluchače rozhýbe i v lockdownové strnulosti.

Ač přímý kontakt s fanoušky bohužel aktuálně není možný, Piloti nezahálejí ani v online prostředí. „Vysíláme živé přenosy na našich sociálních sítích a připravujeme soubor live session videí a dalšího extra obsahu z našeho krásného studia / zkušebny,“ láká Hrdlička a jedním dechem dodává: „Na léto už máme zabookováno několik koncertů, tak doufáme, že se všechno podaří a zase se uvidíme…“

Související odkazy:
www.bandzone.cz/pilot
www.facebook.com/kapelapilot

Zhlédnutí: 540

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.