RockShock

Internetový rockový magazin

Pestifer připomněli prostřednictvím dokumentárního snímku přípravu posledního alba

Text: XENOKORP / Jiří Olszar
Foto: archiv skupiny

Belgičtí mistři sci-fi technického death metalu PESTIFER před pár dny vypustili do světa dokument o nahrávání svého posledního alba Expanding Oblivion, které vyšlo uprostřed současné pandemie. V dokumentu dále popisují koncerty se sedícím publikem, svoji spolupráci s XENOKORP a chystané živé nahrávání ve studiu během belgické karantény.

O mastering desky Expanding Oblivion, která vyšla loni v březnu v limitované deluxe digipackové edici (500 ks), se postaral uznávaný Victor Bullok (Triktykon, Noneuclid ad.). Díky analogovému a téměř živému zvuku působí nahrávka jako metaforická kronika našeho vztahu k novým technologiím. Široký koncept je založen na budování celého vesmíru, kde může posluchač nechat plynout svou představivost.

Hrdinové příběhu Expanding Oblivion se narodili v nepřátelském systému a použili svou pokročilou technologii k přenosu svého vědomí v serverech, kosmických lodích a továrnách, aby přežili a toulali se vesmírem, ztělesňovali formy života, rozšiřovali síť bez hranic, vše jako jeden celek, spojovali znalosti, zkušenosti a myšlenky jako dozorci, kteří někdy vytvářejí tělesné hostitele, aby se na chvíli mohli vcítit mezi jiné druhy, dokud nenaleznou Zemi.

Svět je na pokraji apokalypsy s umírajícím druhem, kterému nabídli lék prostřednictvím beztělesnosti a životu v síti. Ale stejně jako člověk nemůže cestovat rychleji než světlo, nemůže síť neomezeně růst, a když dosáhne svého vlastního cíle a absorbuje veškeré vědomosti vesmíru, ztratí se každá stopa života, která kdy existovala, navždy…

Související odkazy:
www.pestifer.be
www.facebook.com/Pestifer.band
www.pestifer-band.bandcamp.com
www.xenokorp.com

Shlédnutí: 261

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *