RockShock

Internetový rockový magazin

Drittmaskin představili singl Takk, Recovery jako ochutnávku chystaného alba

Text: Nathan Birk / Jiří Olszar
Foto: archiv skupiny

Norští DRITTMASKIN vydají 7. září 2021 prostřednictvím Edged Circle Productions své druhé, velmi očekávané album Svartpønk a jako první ochutnávku vypouštějí do světa nový singl Takk, Recovery. Ten vyšel i jako animovaný videoklip.

Drittmaskin jsou docela těžce zařaditelní a žánrově široce rozkročení. V jejich muzice jsou slyšet prvky black, speed, thrash metalu i punku. Grindadrapův hlas je až stísněně bolestivý a hudební nálady neuvěřitelně rozladěné.

Poté, co si je vzal pod svá křídla undergroundový label Edged Circle Productions norského blackmetalového krále Iscariaha, vydali Drittmaskin debutové album Sosial Prolaps, korunované velmi úspěšnou písní Punkeboms, která představovala překvapivou směsici punku a black metalu. Paradoxní je, že pro Grindadrapa byla skladba odpadem a neměl vůbec v úmyslu ji vydat.

Drittmaskin byli docela znechuceni zaměřením zatuchlé a mrtvé norské metalové a punkové scény. V letech 2019–2020 se ji pokusili definitivně zničit prostřednictvím řady koncertů. To se jim ovšem nepovedlo, a proto se vrátili do rodného Bergenu, kde přísahali, že se neobjeví dříve, dokud nebudou mít připravené nové songy. Tím začaly samotné přípravy nového alba Svartpønk.

Podle kapely by mělo být album Svartpønk pomyslným kopáním do berlí různých bezvýznamných hudebníků, poserů, pankáčů, metalistů, metalových bloggerů, sběratelů vinylů a konzervativců. Zvukovou stránku nového alba vložili do rukou zkušeného Joela Grinda z Toxic Holocaust, aby byl ten poslední hřebíček do rakve všech výše zmiňovaných patřičně silný a opravdu definitivní.

Další informace o obalu, seznamu skladeb a předobjednávce budou již brzy prozrazeny.

Související odkazy:
www.drittmask.in
www.edgedcircleproductions.com
www.facebook.com/edgedcircleproductions

Shlédnutí: 152

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *