RockShock

Internetový rockový magazin

Švédští Cobra Cult avizují vydání druhého alba videoklipem Sell Your Soul

Text: Rock’N’Growl Promotion / Jiří Olszar
Foto: archiv skupiny

Švédská hardrocková kapela COBRA CULT vydala videoklip k písni Sell Your Soul, která bude součástí jejich druhého alba Second Gear. To vyjde 5. března 2021 prostřednictvím GMR Music. Kombinace tíhy a poctivosti The Misfits spolu s melodiemi Social Distortion, vokály L7 a The Distillers shrnují zvuk, který je pro Cobra Cult přímo typický.

Videoklip produkoval Mikael Österman. Samotnou desku Second Gear pak nahrál a smíchal Robert Pehrsson (Robert Pehrssonʼs Humbucker, Death Breath) ve Studiu Humbucker. O mastering se postaral Joel Grind (Dee Snider, Toxic Holocaust, Municipal Waste).

Seznam skladeb Second Gear:
1. Sell Your Soul
2. The Devil’s End
3. Run For Your Life
4. Mean Machine
5. Hey!?
6. Dust On My Boots
7. Beat The Demon
8. Hit The Stage

Materiál na novém albu je přímočarý, intenzivní, s patřičnými hardrockovými riffy ovlivněnými punkem a metalem. Chytlavé melodické harmonie a typické vyčnívající vokály dávají kapele jedinečný zvuk. Časopis Power Play Magazine popsal debutové album Cobra Cult z roku 2018 jako správný, nekomplikovaný, tříakordový metal.

Aktuální sestava Cobra Cult:
Johanna Lindhult – zpěv, kytara
Thomas Jonsson – baskytara, doprovodný zpěv
Carl Johan ‘Sillen‘ Sillén – bicí
Anders Martinsgård – kytara

Speciální hosté:
Robert Pehrsson – kytara (Robert Pehrssonʼs Humbucker, Death Breath)
Joseph Tholl – doprovodný zpěv

Cobra Cult vznikli koncem roku 2015 ve Stockholmu jako výsledek spolupráce při psaní písní mezi Thomasem Jonssonem a Johannou Lindhultovou. K duu se poté přidal bubeník ‘Sillen‘, aby společně začali vytvářet nové písně. Kytarista Anders Martinsgård se ke kapele připojil v lednu 2019 jako poslední dílek kapelní skládanky.

Cobra Cult jsou poměrně intenzivní kapela, co se týče živého hraní. Procestovali celé Švédsko, Německo, Anglii a Norsko. Jejich vystoupení na festivalu Sweden Rock v roce 2019 bylo dosud největším živým počinem kapely. Sdíleli pódia s kapelami jako VA Rocks, Electric Hydra, The Sewergrooves a Horndal. Kapela mimo jiné spolupracovala se švédskou hudební legendou Tomasem Skogsbergem (studio Sunlight), Joelem Grindem (Toxic Holocaust) a Robertem Pehrssonem (Robert Pehrssonʼs Humbucker, Death Breath).

Členové Cobra Cult jsou na švédské hudební scéně již mnoho let a působí i v jiných kapelách a projektech. Každý člen stál nebo stojí zároveň jednou nohou i v žánrově jiné hudební rovině od death metalu po stoner rock a rock’n‘roll. Jejich hudební rozmanitost, vlivy a zkušenosti tak činí z tvorby kapely zajímavou kombinaci s jedinečným výsledkem.

Související odkazy:
www.cobracult.se
www.facebook.com/cobracultband
www.instagram.com/cobracultband

Shlédnutí: 246

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *