RockShock

Internetový rockový magazin

Slovenští landless nabírají klipem Nobody nový, melodičtější směr

Text: Jiří Olszar
Foto: archiv skupiny

Mladá slovenská kapela LANDLESS, která toho už má docela dost za sebou, se právě v těchto dnech připomněla svým fanouškům novým singlem Nobody, ke kterému natočila i barevně velmi efektní videoklip. O zpracování videa se postaralo studio VLN Production, zvukovou stránku pak mají na svědomí producent Damian Kucera a známý kytarista Brian Baják (nahrávání) a Ludvig Ottosson (mix a mastering, Silver Sun Studios).

Nová skladba svým zpracováním docela kontrastuje s dnešní dobou. Videoklip je plný barev a i samotná hudba zní hodně pozitivně. Přesto ale může mít (možná i má) s aktuálním děním dost společného. Text, pojednávající o sebereflexi, kdy si uvědomujeme vlastní chyby, ale nebojíme se s nimi bojovat, dost možná může korespondovat právě s tím, co se kolem nás právě děje. Chce to zkrátka jen být trpělivý, možná i trochu zabojovat, abychom už brzy mohli být zase pozitivní, tak jako aktuální singl Nobody.

Nová skladba je proti dřívější tvorbě, která byla více zaměřena na hardcore a metalcore, poněkud ‘uhlazenější‘. Přibylo více melodií i čistých vokálů, přesto zde stále zůstává zachována i ta hardcorová energie a metalcorová drsnost. Jak skupina prozradila v aktuálním rozhovoru pro slovenský magazín Hlukoskop, příklonem k melodičnosti a přímočarosti by chtěli oslovit více ‘běžných‘ posluchačů. Nobody je zároveň i menší ochutnávkou připravovaného debutového alba, kterému bude údajně předcházet ještě několik singlů.

Těch má skupina na kontě již několik, stejně tak jako dvě EP nahrávky – Bluemist (2015) a Moonflower (2019). I těmi už stihli oslovit širší posluchačskou veřejnost, přestože jsou na světě teprve od roku 2014. Zmínky o kapele se dostaly dokonce už i do zámoří, a tak není divu, že se videoklip Nobody objevil na YouTube profilu celosvětově známé promo agentury Dreambound.

Co se týče koncertů, ty kapela zatím odehrála jen na Slovensku, v České republice, Německu a Polsku, a to včetně velkých festivalů Rock For People, Pohoda, Mighty Sounds nebo FajtFest. Iandless úspěšně zabojovali i v soutěžích Wacken Metal Battle a Planetrox, kde se v roce 2017 v obou případech dostali až do finále. Je tedy jen otázkou času, kdy se koncertně vydají dál, možná i mimo Evropu. Našlápnuto mají rozhodně velice dobře!

Aktuální sestava:
Ladislav Mikoláš – zpěv
Peter Kozák – kytara
Marek Halmo – kytara
Nikolaj Hordin – bicí

Související odkazy:
Facebook – www.facebook.com/landlessband
Instagram – www.instagram.com/landlessband
Spotify – www.open.spotify.com/artist/75E6HgbRInQyFuC5rCFYQa Merchandise – www.landlessmerch.bigcartel.com

Shlédnutí: 255

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *