RockShock

Internetový rockový magazin

Dánští deathmetalisti Sulphurous vydají v březnu nové EP Encircling Darkness

Text: Nathan Birk / Jiří Olszar
Foto: archiv skupiny

Vydavatelství Me Saco Un Ojo Recerds v těchto dnech oznámilo, že 15. března vyjde pod jejich křídly novinkové EP dánské deathmetalové smečky SULPHUROUS. Nahrávka s názvem Encircling Darkness vyjde na 7ʺ vinylu.

V roce 2018 vydali Sulphurous své kultovní debutové album Dolorous Death Knell. Příhodně nazvaná nahrávka byla vyvrcholením sice pomalého, ale stabilního růstu kapely, který začal už v roce 2008. K debutu se dopracovali přes několik demo a EP nahrávek. Bylo docela přirozené, že v zemi, kde se deathmetalová scéna stále rozvijí, byla kvalita zjevná hned od samotného začátku. Dvoučlenná kapela na debutu jasně ukázala, že se s ní musí do budoucna rozhodně počítat.

Nyní, kdy skupina připravuje své druhé řadové album (vyjít by mělo na konci léta tohoto roku), se Sulphurous připomenou novým EP, aby trochu ukojili chutě fanoušků toužících po páchnoucí smrti. Strana A s titulní Encircling Darkness představuje neúprosný příliv napětí a teroru, zatímco druhá strana se songem Unfathomable Display Of Rotting Creation až strašidelně a pomalu spaluje všechny nedočkavce, kteří netrpělivě vyhlížejí avizovanou druhou desku.

Aktuální tvorbu můžete ochutnat už nyní na vydavatelském Bancamp profilu www.mesacounojo.bandcamp.com, kde jsou k dispozici obě skladby z EP.

Seznam skladeb Encircling Darkness:
1. Encircling Darkness
2. Unfathomable Display Of Rotting Creation

Související odkazy:
www.facebook.com/Sulphurous-1830777203674450
www.mesacounojo.com
www.facebook.com/mesacounojo

Shlédnutí: 346

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *