RockShock

Internetový rockový magazin

Blackmetaloví Pestis Cultus streamují debutové album

Text: Nathan Birk / Jiří Olszar
Foto: archiv skupiny

12. února vydali australští blackmetalisti PESTIS CULTUS prostřednictvím labelu Signal Rex velmi očekávané eponymní debutové album, které zároveň exkluzivně streamují na webu BardoMethodology.com.

Pestis Cultus, dříve známí jako Snorri, vydali u Signal Rex již v letech 2016 a 2017 jedno demo a EP. Tři celoživotní přátelé a hudebníci z australského Perthu, kteří jsou již dlouhodobě známí v celosvětové undergroundové scéně díky působení v mnoha hudebních projektech, ale odstartovali v roce 2019 novou etapu svého hudebního života. Pod aktuálním názvem se snaží držet krok s doslova prohnilou tvorbou Snorri, jen ji s aktuální novinkou poměrně dost rozšiřují.

Pestis Cultus exhumují starodávný výraz black metalu, kterému dávají vlastní tvář i zvuk. Jednoduše by se dal jejich styl popsat jako hnilobně satanský nekrotizující black metal ve své nejčistší tradiční podobě. Procházka zatuchlými katakombami se vtěsnala do 31 minut o devíti skladbách, které explodují v rychlém i pomalejším tempu.

Nekompromisní a pořádně naostřený zvuk vtiskl nahrávce zkušený Henri Sorvali (Moonsorrow) a o grafickou stránku nahrávky se postaralo španělské grafické studio Heresie. Jako host se na desce představil známý norský hudebník Mortiis (ex-Emperor), který má na svědomí úvodní intro a závěrečné outro.

Seznam skladeb:
1. Lazarus
2. Into The Endless Darkness
3. Black Mass
4. Cursed
5. Black Tongue Hymn
6. H.H.L
7. Abel De La Rue
8. To The Old Ruins
9. Apocrypha

Související odkazy:
www.facebook.com/pestiscultus
www.signalrex.com
www.facebook.com/signalrex
www.signalrex.bandcamp.com

Shlédnutí: 144

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *