RockShock

Internetový rockový magazin

Mezinárodní metalový projekt Ordo Cultum Serpentis vydává debutové EP Derej Najash

Text: Nathan Birk / Jiří Olszar

12. února vyšlo na kazetě u labelu Signal Rex dlouho očekávané debutové EP Derej Najash black/death/doommetalové kapely ORDO CULTUM SERPENTIS. Celou nahrávku dvoučlenného mezinárodního projektu si můžete exkluzivně poslechnout na webu GrizzlyButts.com.

Ordo Cultum Serpentis je novým mezinárodním projektem, který zahrnuje jen dva členy – V (Jižní Korea) a Fr. Der Cadaver (Mexiko). Toto duo se společně oddává vášni pro temnější formu muziky, která zahrnuje black, death a doom metal. Zejména doom metal je z aktuální nahrávky Derej Najash nejvíce cítit.

EP Derej Najash je protkáno temnou epičností od úvodních tónů až po hořký rituální konec a obsahuje jen dvě skladby, které ale v součtu představují sedmadvacetiminutovou stopáž. Okamžiky napjatého ticha přetrhává drtivá sodomie a plíživé tempo vás nemilosrdně stáhne do propasti. Doom metal Ordo Cultum Serpentis má zde takovou sílu, že s přehledem rozdrtí tělo i ducha posluchače všezahrnující hustotou. Strašidelné sténání a rituální zvony ‘driftují‘ po pestrém zvukovém poli, a dostávají tak celé EP mimo tradiční a zavedená doommetalová pravidla. Ordo Cultum Serpentis jsou svým způsobem velice originální a bývají označováni jako zvukoví titáni, kteří právě vyrážejí na svůj neúprosný pochod…

Seznam skladeb Derej Najash:
1. Chapter 1
2. Chapter 2

Související odkazy:
www.ordocultumserpentis.bandcamp.com
www.signalrex.com
www.facebook.com/signalrex
www.signalrex.bandcamp.com

Zhlédnutí: 322

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *