RockShock

Internetový rockový magazin

Izraelští Scardust rozšiřují koncepci nového alba ve videoklipu Mist

Text: Rock’N’Growl Promotion / Jiří Olszar
Foto: archiv skupiny

Po dřívějším nahlédnutí do zákulisí natáčení jejich nejnovější desky Strangers poskytují izraelští SCARDUST svým fanouškům další pohled do zákulisí prostřednictvím svého nejnovějšího klipu Mist. Video a píseň vyprávějí příběh jejich nedávno vydaného klipu Break The Ice.

„Mist je závěrečnou skladbou Strangers a paralelou k písni Break The Ice, která album otevírá,“ vysvětluje zpěvačka Noa Gruman. „Nyní protagonistka klipu prošla zkušenostmi, které ji formovaly, aby získala větší sebevědomí způsobem, který je méně závislý na ostatních. Každý vztah, který máme, má potenciál zkušeností a vzpomínek, které se mohou, ale nemusejí stát, pokud vztah bude pokračovat. I po mnoha letech jsou pro nás některé věci neznámé, tak co by se mohlo stát, kdybychom se rozešli?“

Mezi další novinky patří i to, že se Noa Gruman stala hlavní zpěvačkou na nové desce Therion Leviathan (Nuclear Blast). Jedná se o zatím poslední hostování zpěvačky, která zahrnují například spolupráci na desce Queen Of Time (2018) skupiny Amorphis, Unsung Prophets And Dead Messiahs (2018) od Orphaned Land nebo loňském počinu Transitus progressivemetalových Ayreon.

Strangers, které lze streamovat na všech známých digitálních platformách nebo zakoupit jako CD a vinyl v limitované edici na www.smarturl.com/scardust2020, je jedinečné koncepční album. Několik nedávno vydaných videoklipů, které jsou k dispozici na www.youtube.com/Scardust, demonstruje míru tematického propojení různých skladeb z alba.

Zvukový mistr Jens Bogren (Opeth, Devin Townsend, Arch Enemy) hodnotí Strangers od začátku do konce jako velice podmanivé album. Skladatelsky se na desce podepsali především Noa Gruman a skladatel Orr Didi, který spolupracoval se Scardust už na jejich debutu Sands Of Time a EP Shadow z roku 2015. Na albu se představila i uznávaná německá lidová hudebnice Patty Gurdyová, sbor Hellscore (Orphaned Land, Amorphis, Ayreon) a prestižní anglický komorní sbor Westbrook Hay Prep School.

Přední izraelská progresivní metalová skupina Scardust vystoupila na významných festivalech jako Ramblinʼ Man Fair (UK), Metaldays (Slovinsko) a Midi (Čína). Kapela navíc pořádá každoroční událost Scarfest ve své domovské zemi, kde se také objevila po boku skupin Therion, Epica a Symphony X. Nedávný živý přenos záznamu Strangers si můžete zdarma prohlédnout zde: www.youtube.com/watch?v=CKMkV4MdDJc

Aktuální sestava:
Noa Gruman – zpěv
Yadin Moyal – kytara
Yanai Avnet – baskytara
Itai Portugali – klávesy
Yoav Weinberg – bicí

Související odkazy:
www.facebook.com/ScardustOfficial
www.instagram.com/Scardust_Official
www.scardust.co
www.m-theoryaudio.com

Shlédnutí: 316

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *