RockShock

Internetový rockový magazin

Heaven Shall Burn a Trivium zahřejí společným turné Prahu letos před Vánocemi

Text: Pragokoncert

Po roce plném strádání a hladovění po živých koncertech se známé metalové kapely HEAVEN SHALL BURN a TRIVIUM domluvily na společném turné, kterým rozehřejí srdce metalových fanoušků příští zimu. A dočkají se také fanoušci v České republice. Celé plánované turné bude totiž zakončeno v Praze, ve Foru Karlín, a to chvilku před Vánocemi, přesně 19. 12. 2021.

Heaven Shall Burn už se nemohou dočkat svého návratu na pódia. Po dvouleté koncertní pauze, během níž vydali epické dvojalbum Of Truth And Sacrifice, které se dostalo na první místo v německých hitparádách, chtěli začít hrát živě v roce 2020, ale koronavirus měl jiné plány. Ještě neměli možnost zahrát své nové písně naživo. Lze tedy předpokládat, že v roce 2021 vytáhnou opravdu velké zbraně, aby na pódiu předvedli toto své deváté album naživo, a mocně tak oslavili i své 25. výročí.

Leader kapely Maik Weichert je potěšen: „Mezi kapelami Trivium a Heaven Shall Burn existuje silné a zvláštní spojení již od prvních dnů. Když jsme se poprvé setkali s Trivium, byli to velmi mladí, ale také velmi talentovaní mladíci. Dnes patří mezi světovou metalovou elitu. V průběhu let Heaven Shall Burn i Trivium dobyli malé kluby i velké arény. Jsme hrdí a dojatí, že naše společná historie nyní pokračuje a my zase budeme s klukama na turné po Evropě.“

Každý koncert Heaven Shall Burn je dobrodružstvím. Od propracovaných pódiových scén až po neuvěřitelnou energii, kterou kapela neúnavně hustí do svých fanoušků. Málokterá německá kapela dokáže tak působivě spojit politická a sociální témata, jako jsou práva lidí i zvířat, s metalovou scénou, známou především heavy riffy a circle pity. Díky svým úspěšným albům jako Iconoclast Trilogy, Wanderer a nezlomným hymnám jako Endzeit a Voice Of The Voiceless se Heaven Shall Burn stali jedním z nejuznávanějších jmen na světové metalové scéně.

Dokonce i jejich staří přátelé Trivium, jedna z nejdůležitějších metalových kapel 21. století, mají vysoké očekávání od tohoto společného turné. „Heaven Shall Burn byli jednou z prvních kapel, představující hardcore a metalcore smíchaný s melodic death metalem, navíc s velmi důležitými texty, které se vždy zabývaly společností a světem jako celkem. Počátkem roku 2000 jsme začínali u stejné nahrávací společnosti.“

Trivium jsou nyní opravdu při chuti hrát. Tito domorodci z Orlanda na Floridě vydali na jaře 2020 své deváté album What The Dead Men Say, typickou směs ničivé síly, technické dokonalosti, skvělých melodií a neodolatelných riffů a interpretace těchto nových songů naživo slibuje opět nezapomenutelné okamžiky. Trivium absolvovali poslední turné po Evropě v roce 2019, aby oslavili své osmé album a 20. výročí kapely, takže je nejvyšší čas na návrat.

Heaven Shall Burn a Trivium nebude doprovázet nikdo jiný než progmetaloví TESSERACT a deathcore/powermetaloví FIT FOR AN AUTOPSY. „Abychom doplnili sestavu dvou výjimečných kapel, TesseracT a Fit For An Autopsy souhlasili, že se k nám připojí,“ říká Maik z Heaven Shall Burn. Trivium souhlasí: „Fit For An Autopsy jsou naši nejlepší přátelé na planetě a jedna z našich oblíbených kapel; a TesseracT je kapela, o které jsme snili, že s nimi někdy pojedeme. Toto turné dá koncertní Evropu definitivně do pořádku.“

Nuže? Je na čase se začít těšit. Heaven Shall Burn, Trivium, TesseracT a Fit For An Autopsy rozparádí Prahu, Forum Karlín, 19. prosince 2021.

Související odkazy:
www.heavenshallburn.com
www.trivium.org
www.tesseractband.co.uk
www.theseaoftragicbeasts.com
www.mastersofrock.cz/cs/koncerty/2021-Heaven-Shall-Burn

Shlédnutí: 332

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *