RockShock

Internetový rockový magazin

Stoner/rock’n’rolloví bouřliváci Acid Row vydali záznamy z živých koncertů

Text: Zuzana Kantorová
Foto: Anna Baštýřová

Dva večery, dvě místa, dva světy. Pražská kapela ACID ROW vydala za podpory české hudebně-proexportní kanceláře SoundCzech videa ke dvěma písním nahraným živě v létě 2020. Záznamy byly pořízeny v pražském klubu Rock Café a na hudebním festivalu Stone Smoker, který se uskutečnil na Jihlavsku.

2020: pandemický rok krysy sice příliš nepřál živým vystoupením, avšak letní měsíce – období koronavirového time-outu – přece jen na chvíli umožnily hudebním nadšencům popustit uzdu rock‘n‘rollu a hudebním umělcům zanechat po sobě alespoň nějakou (audiovizuální) stopu. Videa byla záměrně natáčena dva dny po sobě a hned na dvou diametrálně odlišných místech. Atmosféra těchto míst je vždy zároveň příznačným způsobem spjata s náladou písně.

První singl s názvem Sublime, příznačný těžkostí stoner/doomových riffů, jejichž záchvěvy leckdy sahají až na samotné dno zemského jádra, odhaluje temnější, pomalejší i psychotičtější stránku Acid Row. Sublime tudíž přirozeně přísluší magickému prostředí Skalákova mlýna za přítomnosti účastníků stoner/psych festivalu Stone Smoker, který se tento rok konal vůbec poprvé. Tomu, jak moc těžká a temná skladba to je, nahrává i výjimečná situace, kterou byl výpadek elektrického proudu, jejž se podařilo ve videu zachytit. Na výjimečnosti atmosféry se podepisuje i styl záznamu, kdy jsou některé části zachycené na VHS kameru. Společně se stoupajícím cigaretovým dýmem od hlav návštěvníků až evokují atmosféru koncertů devadesátých let.

Sublimewww.youtube.com/watch?v=ensf5MQ2NuY

Druhý singl, starý jako kapela sama, s názvem Lucifer náleží klubu Rock Café a odhaluje naopak bouřlivou živelnost a explozivně energickou tvář kapely. Atmosféra klubu, rovněž prokládaná VHS záběry, zde pak ještě více evokuje náladu klubových koncertů 90. let, a dává tak vzpomenout na rané časy Nirvany nebo éry Fu Manchu.

Luciferwww.youtube.com/watch?v=GplwFkmNe9s

Videozáznamy vznikaly v rámci výzvy a finanční podpory tuzemské hudební kanceláře SoundCzech, která má za cíl podporovat českou hudbu v zahraničí.

Kamery a střihu se ujal Boris Dubík z @AND.Production. O zvuk se postarali Yasoo Nakashi, Adam Veselý a v postprodukci Venca Zlo.

Pražská kapela Acid Row, původem z plzeňského kraje, vznikla v roce 2012. Během svého působení na nezávislé scéně skloubila žánry jako stoner rock a doom metal v kombinaci s punkovou energií živých vystoupení, ale nezapře se ani inspirací v grunge nebo právě kalifornským desert rockem devadesátých let. Kromě působení na domácí scéně si odjezdila i několik zahraničních koncertů. Na svém kontě má EP Bad Delivery (2016), LP Spikes (2018) a videosingl Cut It Out (2020).

Cut It Outwww.youtube.com/watch?v=fdeM0CG3G6E

Související odkazy:
YouTube – www.youtube.com/channel
Facebook – www.facebook.com/acidroww
Instagram – www.instagram.com/acidrow
Spotify – www.open.spotify.com/artist
Bandcamp – www.acidrow.bandcamp.com

Shlédnutí: 223

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *