RockShock

Internetový rockový magazin

Rock’n’rolloví CraZze oprášili zapomenuté songy KISS

Text: Jiří Olszar
Foto: archiv skupiny

Ačkoliv se kroměřížská rock’n’rollová kapela CRAZZE prezentuje převážně vlastní tvorbou, která je – jak sami přiznávají – notně ovlivněná klasickou rock’n’rollovou muzikou 70. let, v poslední době usoudila, že čas není zrovna nakloněn autorské tvorbě, a uchýlila se k nahrání dvou coverů, které vytáhla z poněkud zaprášené truhlice legendárních KISS.

CraZze sáhli opravdu docela hluboko do diskografie legendární kapely, aby vytáhli dva songy, které KISS už léta nezařadili do svých setlistů, a tak trochu upadly v zapomnění. První z nich je krásná a klidnější skladba Just A Boy, která pochází z alba Music From The Elder (1981). Její audio cover si můžete poslechnout zde: www.youtube.com/watch?v=x2VfWOhkphk

Další téměř zapomenutou skladbou je pro změnu nedoceněná, velmi propracovaná a skoro heavymetalová skladba The Oath, která patří rovněž do tracklistu zmiňované nahrávky Music From The Elder. Podle CraZze se jedná o stěžejní skladbu celého alba. Tento song skupina zpracovala i do videoklipové podoby.

Jak CraZze uvádějí, během nahrávání obou skladeb se nepokoušeli nijak experimentovat a snažili se co nejvěrněji zachovat původní sound, atmosféru i jednotlivé detaily. Pokud si posluchač pozorně poslechne i původní nahrávky, najde zde opravdu jen malé rozdíly.

Přestože jsou CraZze na světě teprve dva roky, mohou se pochlubit například tím, že je britské rádio MMH zařadilo do pořadu Rock Nʼ Roll Penitentiary či loňským úspěšným předskakováním před legendárními Nazareth na zimním stadionu v Ústí nad Labem.

Chcete-li i vy ochutnat dobu, kdy se rock’n’roll pomalu transformoval do rané podoby hard rocku a heavy metalu, není nic jednoduššího než se zakousnout právě do kapely CraZze.

Související odkazy:
www.facebook.com/crazzeband
www.instagram.com/crazzeofficial
www.youtube.com/channel/UCU7Rz-g5_FhCE_1P9x32DvA
www.bandzone.cz/crazze

Shlédnutí: 439

2 thoughts on “Rock’n’rolloví CraZze oprášili zapomenuté songy KISS

  1. Crazze se dá dobře poslouchat a zkouknout. Tímto mi udělali radost, ale i ve své tvorbě už mají několik šikovných a dobrých skladeb ,co zůstanou v uších a hlavě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *