RockShock

Internetový rockový magazin

20 nových kapel do sestavy Brutal Assaultu 2021

Text: Obscure Promotion

Loňský šílený rok už dozněl; máme pro vás s velkou radostí novou várku potvrzených kapel pro nadcházející ročník 2021. A jde opravdu o várku, protože nových kapel do sestavy festivalu Brutal Assault máme hned dvacet a pokrývají celé spektrum žánrů, aniž by se zapomnělo na jakýkoli!

Všechny pravověrné metly ke koupi lístků zajisté vybičuje zpráva, že máme potvrzenu thrash legendu z Bay Area, která se stala předchůdcem Machine Head. Ano, přijede Phil Demmel a obnovení VIO-LENCE. Ti by v době konání festivalu již měli mít nové EP, takže se těšte i na nový materiál! Do thrashové skládačky line-upu ještě přihazujeme Brity ONSLAUGHT, kteří s letošní deskou Generation Antichrist žánr posouvají na novou úroveň brutality, a technické deathrashery REVOCATION, kteří nadmíru chytře oscilují mezi tradicí 80. let a techničtější modernou.

Sestava Brutal Assaultu však není jen o ničivé síle. Také se chcete nehledě na žánry pobavit, a tak na naše pódia vtrhne hnedle trio stonerrockových kapel, při jejichž setech pivo nepochybně poteče proudem. Mohutný moshpit na populární šprýmaře RED FANG určitě rozkýve i pódium, to samé při setu vitálních heavyrockerů CLUTCH. Třetím je JOHN GARCIA, majitel nezapomenutelného hlasu legendárních Kyuss, a jeho THE BAND OF GOLD.

Nyní trochu death metalu. Jeho melodickou a atmosférickou odnož bude dvakrát zastupovat Finsko: INSOMNIUM a MORS PRINCIPIUM EST. Tu rychlejší a progresivnější polohu naopak Amerika. Vítáme v sestavě Trevora Strnada a melodiky THE BLACK DAHLIA MURDER, úderné progresivce RIVERS OF NIHIL a ujeťáky NEKROGOBLIKON s jejich skotačícím zeleným mužíkem. A zapomenout nemůžeme na dánský kvartet adorující bezostyšně prohnilý zvuk – UNDERGANG. Ugh!

Bez experimentů a legend se ale naše soupiska neobejde. Pionýry industrial/elektro rocku DIE KRUPPS asi nemusíme představovat. Na kontě mají novu desku a do tria s dříve potvrzenými FRONT LINE ASSEMBLY ještě přihazujeme průkopníky českého EBM, mistry provokace, posly zla a krále tuzemské tvrdé elektroniky VANESSA. Těšit se můžete také na definitivně potvrzené Nory MANES, kteří ve své jedinečné hudbě bez hranic mísí rockové a elektronické žánry s tvrdými kytarami, a neméně zajímaví zajisté budou i uznávaní míchači deathu a doomu z Holandska, obnovení PHLEBOTOMIZED.

Ostrý hardcore/punk hybrid ze Severní Kalifornie, do něhož se dost dostává metalová dravost, přijde na řadu se sympaťáky DEATH BY STEREO.

Jsme u konce. Nemějte ale strach, black a doom metal neabsentuje. Melancholii z Německa dovezou námořní (funeral) doomaři AHAB s murmurem hlubokým jako Mariánský příkop, epickou směsici atmosférického black metalu s příměsí sludge/post-hardcoru v temném vesmíru Brutalu budou naopak šířit REGARDE LES HOMMES TOMBER a na atmosférické vlně se ponese i vystoupení WINTERFYLLETH, neb v emotivním blacku Anglánů odhalíte i doomové či pagan/folkové scenerie.

Brutal Assault 2021 tentokrát proběhne v pěti monstrózních dnech v termínu 10.–14. srpna 2021. Ze sestavy festivalu čítající na 150 interpretů jsou aktuálně potvrzeny ⅔ interpretů, takže další nová jména budou nadále přibývat. Pokud nás chcete jakkoli podpořit, zajistěte si svoji vstupenku co nejdříve. Těšíme se na vás.

Vstupenky – www.brutalassault.cz/cs/tickets
FB událost – www.facebook.com/events/493050868165392

Dosud potvrzené kapely:
1914, ABBATH, THE AGONIST, AHAB, ALCEST, ARCTURUS, AS I LAY DYING, ASPHYX, ATARI TEENAGE RIOT, AUTHOR & PUNISHER, BAEST, BELL WITCH, BENIGHTED, BEYOND CREATION, THE BLACK DAHLIA MURDER, BLOOD INCANTATION, BLOODBATH, BUTCHER BABIES, CATTLE DECAPITATION, CLUTCH, CRADLE OF FILTH, DARK FUNERAL, DARKEST HOUR, DEATH BY STEREO, DENIAL OF GOD, DESPISED ICON, DEVIN TOWNSEND, DIE KRUPPS, DRACONIS INFERNUM, EVOKEN, EXCREMENTORY GRINDFUCKERS, EXHORDER, EXHUMED, FLESHGOD APOCALYPSE, FRONT LINE ASSEMBLY, FRONTIERER, FUELED BY FIRE, GAAHLS WYRD, GATECREEPER, GOD MOTHER, HAVOK, HENTAI CORPORATION, IMPERIAL TRIUMPHANT, INSOMNIUM, JOHN GARCIA & THE BAND OF GOLD, KATATONIA, LEPROUS, LIFE OF AGONY, LOST SOCIETY, M.O.D., MALEVOLENCE, MANES, MASS INFECTION, MAYHEM, ME AND THAT MAN, MELT-BANANA, MERCYFUL FATE, MORS PRINCIPIUM EST, MUNICIPAL WASTE, MYRKUR, MYSTICUM, NAILED TO OBSCURITY, NECROPHOBIC, NECROT, NEKROGOBLIKON, NOCTURNUS AD, ONSLAUGHT, OTTONE PESANTE, PARADISE LOST, PENSEÉS NOCTURNES, PENTAGRAM, PHILIP H. ANSELMO & THE ILLEGALS, PHLEBOTOMIZED, PSYCROPTIC, PSYKUP, RAZOR, RED FANG, REGARDE LES HOMMES TOMBER, REVOCATION, RINGS OF SATURN, RIVERS OF NIHIL, SACRED REICH, SHADOW OF INTENT, SIGH, SLAGMAUR, SOEN, SOREPTION, STATIC X, STRIGOI, SUFFOCATION, TERROR, TOXIC HOLOCAUST, UADA, UNDERGANG, VALKYRJA, VANESSA, VENOM, VIO-LENCE, VITRIOL, VOICES, VOLA, WHILE SHE SLEEPS, WINTERFYLLETH, WOLVES IN THE THRONE ROOM

Brutal Assault #25
10.–14. srpna 2021 – pevnost Josefov
5 dnů – 5 pódií – 150 kapel – horor kino – výstavy

Shlédnutí: 259

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *