RockShock

Internetový rockový magazin

Porta Inferi přichází silnější a dravější než kdy dřív! Svůj postoj vyjádřila novým videoklipem ke skladbě Warbringer

Text: Ema Moravcová
Foto: archiv skupiny

Ještě před ‘lockdownem‘ stihli PORTA INFERI natočit videoklip k nové skladbě Warbringer, která se do dnešní doby hodí jak svou energičností, tak i silným a bojovým refrénem, kterým se nebojí tvrdě říct, co si opravdu myslí.

„Celá pointa textu pochází z dob dávno minulých, a to až z dob vikinských válečníků. Je to takový bojový chorál s účelem povzbudit masu lidí po dlouhých a těžkých chvílích k razantnímu kroku, díky kterému přežije celá generace. Parafrází může však být pochopen i jako strádání pod nějakým útlakem (hrozba války, politický útlak, koronavirový lockdown atp.),“ říká zpěvák Radim Korbel.

Přesto je smysl skladby mnohem hlubší a rozhodně neberte tuto skladbu jako buřičskou, jde spíše o vyjádření aktuální situace jinou formou – formou hudby a umění.

Ostrá partička ostřílených a již dobře známých muzikantů z Moravy ukazuje, že se do toho umí pořádně opřít a metal jim koluje v žilách.

Tvorbu Porta Inferi nelze specifikovat jediným žánrem, a proto sama kapela nový materiál žánrově prohlašuje za power-core. Posouzení již necháme na posluchačích.

Související odkazy:
Web – www.portainferi.com
Facebook – www.facebook.com/portainfericz

Shlédnutí: 137

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *