RockShock

Internetový rockový magazin

Rakouští Ebony Archways představili koncem října nové album Taurus

Text: Ebony Archways / Jiří Olszar
Foto: Martin Gruja

Rakouská hard & heavy skupina EBONY ARCHWAYS vydala 30. října 2020 druhé studiové album Taurus. Podle jejich vlastních slov je nahrávka tvrdší než cokoliv, co nahráli dříve. 10 nových písní je upřímnějších, přímočařejších a obsahují hlubokou podstatu samotné skupiny.

Po mimořádně úspěšných letech, kdy odehráli spoustu zajímavých koncertů, například v rámci festivalů MetalDays, Metal On The Hill, Area 53 Festival a Dom Im Berg, se zdálo, že Ebony Archways po dlouhých dvaceti letech ukončí v roce 2019 svou činnost. Poměrně krátce po sobě totiž opustili skupinu baskytarista a bubeník. Dva zakládající členové Michel Sedaghat (zpěv) a Christian Lechner (kytara) v tom měli ale zcela jasno – Ebony Archways budou i nadále existovat. Stiskli proto tlačítko ‘reset‘ a nastavili vše zpět na nulu. Pronajali si novou zkušebnu, kde mohli v klidu jamovat a skládat nové písně s jasným cílem nahrát nové album.

Poměrně nejisté období vyvrcholilo na konci podzimu roku 2019, kdy se ke kapele připojil bubeník Thomas Kern (ex-Darkfall, Illuminata) a krátce nato i baskytarista Wolfram Sorgo (Senilum). Tím byla otevřena nová kapitola kapely, a tvůrčí proces se tak mohl konečně naplno rozjet.

Od podzimu 2019 do března 2020 čtveřice složila a dokončila skladby pro celé nové album, a tak už nahrávání nového CD nestálo nic v cestě. Spolu s producenty Tomem Bruggerem a Sebastianem Wurmem vytvořili v rakouském RockStudiu ve městě Stainz velice profesionální tým. Práce ve studiu odstartovaly začátkem května a celé album bylo natočeno během dvou týdnů. Mix a mastering pak proběhl v červnu.

Mezitím byl natočen i videoklip k prvnímu singlu Last Chapterʼs Token, který režíroval Gunther Rothbart. Videoklip byl pak oficiálně zveřejněn 11. září 2020 prostřednictvím kapelního YouTube kanálu.

 

Album Taurus vyšlo jako digipackové CD, vinyl (gatefold, 180 g) a digitálně.

Seznam skladeb Taurus:
01. Sadness Of The Wolf
02. Writhe In Misery
03. The Storm Within
04. When I Descend
05. Last Chapter’s Token
06. Lavender
07. World Turns Gray
08. I Wither
09. Mount Abyss
10. Libra

Související odkazy:
Web – www.ebonyarchways.com
Facebook – www.facebook.com/ebonyarchways
Instagram – www.instagram.com/ebonyarchways
YouTube kanál – www.youtube.com/user/XAL666/featured

Shlédnutí: 143

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *