RockShock

Internetový rockový magazin

Brauncholda – Grindcorové masakřiště

Text: František ‘Berry‘ Březina
Foto: archiv skupiny

Cholda (FDK) a Braun (PLOY) dali hlavy a příjmení dohromady, a svět grindcoru tak nyní rozpoutává nový rituální tanec pod jménem BRAUNCHOLDA, v němž semele vše, i co se semlít zdánlivě nedá.

Ladies and freaks, tohle je alternativní grind variabilní jak symbol, ovšem pokud platby, tak za odlišnost; tedy čekejte všechno, co jste kdy v tomhle žánru slyšeli, a dostanete mnohem více.

Debutové album Stínohrad je instrumentálně zdatné, čerstvé a natlakované jako parta pokoronavirových pijáků lačně obléhající právě naražený sud.

V českých textech se rozhodně neřeší domnělé mantinely žánru: jsou ulítlé jak mládí, stejně tak jako vzápětí tryskají odérem nasbíraných životních zkušeností orámovaných hlubokým básnickým rozhledem – stále rebelujícím a drtícím jakékoliv konvence, které jsou trvale namířené na (uměleckou) svobodu.

Dvanáctiskladbové album vychází sekundárně jako digital na síti sítí a všech jejích obskurních zákoutích, primárně ovšem jako klasická černá gramodeska (limitovaná 100 ručně číslovanými kusy) a dále netradiční červená a zelená magnetofonová kazeta (vůbec první ve vydavatelské éře Magick Disk Musick).

Jsi skutečný grindcore freak nezašpuntovaný v láhvi vlastního sebeklamu? A nebojíš se ani žesťů? Tak schválně!

Titul – Brauncholda – Stínohrad
Vydavatel – Magick Disk Musick
Datum vydání – pátek 13. listopadu 2020
Žánr – alternativní grindcore
Typ hudebního nosiče, katalogové číslo: LP, MC, MDM-XXVII

Sběratelská videa:
www.youtube.com/watch?v=l70tvPjszKM
www.youtube.com/watch?v=IwfgbPSeTyM

Související odkazy:
www.bandzone.cz/brauncholda
www.facebook.com/brauncholda

Shlédnutí: 146

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *