RockShock

Internetový rockový magazin

Occult Burial kompletně streamují své nové album Burning Eerie Lore

Text: Nathan Birk / Jiří Olszar
Foto: archiv skupiny

Satanští speedmetalisti OCCULT BURIAL streamují své velmi očekávané druhé album Burning Eerie Lore na webovém portálu RideIntoGlory.com. Mezinárodně vyšla nová deska včera, 30. října, u Invictus Productions (v Evropě), a to jak na CD, tak i na různých vinylových formátech. Ve Spojených státech vychází nahrávka u Electric Assault Records (vinyl), v Kanadě pak u Stygian Black Hand (digitálně) a Temple Of Mystery Records (kazeta a digitálně).

Burning Eerie Lore od Occult Burial si můžete kompletně poslechnout zde:
www.rideintoglory.com/occult-burial-burning-eerie-lore

Jsou to už dlouhé čtyři roky, co kanadští Occult Burial vydali nadšeně přijaté debutové album Hideous Obscure. Hladové hordy mezitím částečně nakrmili nejprve dvouskladbovým 7ʺ EP Skeletal Laughter (2018) a poté v dubnu 2020 vydaným digitálním promo singlem Burning Eerie Lore, ke kterému byl připojen i song Bastard Curse.

Fanoušci tak mohli s předstihem ochutnat hned čtyři nové songy, které tvoří základ právě vydaného alba Burning Eerie Lore. A proč opět vybrali tyto čtyři skladby znovu i pro aktuální album? Odpověď kapely je jednoduchá: „Protože je to Burning Eerie Lore a je to kurva pořádný satanský speed metal z počátků 80. let!“

Aby si ale někdo nemyslel, že se Occult Burial jen opakují podle svého povedeného debutu, zde je několik vysvětlení k zásadním změnám. Nová deska obsahuje více zla, špinavosti, rychlosti, více sól i bicích elementů i více atmosféry. Tohle silné trio je přímo k nezastavení, když se jim do ‘motoru‘ přilije pořádná dávka alkoholu a kotel začne vřít.

Zatímco debut Hideous Obscure obsahuje prvky německé, brazilské a kanadské metalové scény 80. let, Burning Eerie Lore se přiklání spíše k tvorbě Bathory, Exciter, Venom či dokonce Iron Angel. Nicméně Occult Burial nyní dávají přednost muzice obohacené o pěkně jedovaté nuance ‘vlastního‘ metalu. Nahrávka šlape od začátku do konce ve všech osmi ‘hymnách‘ i v povinném, náladu navozujícím úvodním intru, které se okamžitě a nekompromisně zaryjí do mozkových závitů. Occult Burial prostě neztrácejí čas!

Boj o nadvládu satanského speed metalu pokračuje a je každým rokem silnější; a Occult Burial se vrátili, aby usedli s Burning Eerie Lore přímo na trůn.

Seznam skladeb Burning Eerie Lore:
1. Warning To Lust (Intro)
2. Burning Eerie Lore
3. The Bastard Curse
4. Skeletal Laughter
5. Pyramide De Tête Coupées
6. Highway Through Borderland
7. The Bleeding Spectre
8. Griffes Du Désespoir
9. Temple Of Mutants

Související odkazy:
www.occultburial.bandcamp.com
www.invictusproductions.net
www.facebook.com/invictusproductions

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Zhlédnutí: 20933

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *