RockShock

Internetový rockový magazin

Horror/deathoví Disrupted připomněli novým klipem vydání alba Pure Death

Text: Nathan Birk / Jiří Olszar
Foto: archiv skupiny

Švédská deathmetalová úderka DISRUPTED představila minulý týden premiérově nový videoklip Chopped Into Oblivion. Jedná se o již třetí uvedenou skladbu z nového alba Pure Death, které vyjde na CD 26. října prostřednictvím Memento Mori. LP verze vyšla už 9. října u De:Nihil Records.

Člověk patrně nenajde lepší příklad toho, jak skloubit moderní postupy se starým deathmetalovým stylem, jak to dělá švédský kolos Disrupted. Je to zkrátka ‘čistá smrt‘, jak napovídá samotný název nové desky. Toto druhé album je drtivé ve všech směrech a bez zjevného zpomalení a zcela beztrestně vyvrhne na scénu pořádné zlo.

Mladý a aktivní kvintet založený koncem roku 2012 v malém městě Ludvika se specializuje na extrémně shnilý, těžkotonážní a nefalšovaný death metal, který jejich zemi proslavil koncem 80. a začátkem 90. let. Žádné uhlazené melodie, nic experimentálního, ostatně vzpomeňte na Entombed (dříve Nihilist), Interment, Grave nebo God Macabre. K tomu si přidejte zdravou dávku d-beatu ve stylu Bombs Of Hades nebo Bastard Priest a dostanete přesný obraz toho, co Disrupted na nové desce servírují.

Disrupted se nesnaží být něčím, čím nejsou, a jsou patřičně hrdí na odkaz ‘swedeathu‘. Pure Death ctí starou deathmetalovou slávu a švédské tradice, ale potenciál navyšuje o modernější zvuk, vyšší rychlost i masivnost. Skvěle napsané songy se zavrtají do mozku a tvrdě narážejí do žeber, dokud je nerozdrtí.

Pro tak mladou kapelu, jako jsou Disrupted, je docela zajímavé, jaké hosty se jim podařilo na album sehnat. Kytarová sóla obstarali Per ‘Sodomizer‘ Eriksson (ex-Bloodbath, ex-Katatonia), Tomas Åkvik (LIK) a Mats Andersson (Wretched Fate) a ve vokálech není slyšet nikdo menší než Nick Holmes (Paradise Lost, Bloodbath). Chcete vědět, čeho přesně se tu dočkáte? Něco málo už napovídá samotný obal z dílny extrémních grafiků Woodcvtter Illustration. Přišel čas znovu hnít, jen příšerněji!

Seznam skladeb Pure Death:
1. Blood Worship
2. Human Stew
3. Born In A Corpse
4. Carve
5. Headless Torso
6. Total Death
7. Pestilential Vomit
8. Goat Lord
9. Chopped Into Oblivion
10. Slave From The Grave

Související odkazy:
www.facebook.com/disruptedofficial
www.disrupted.bandcamp.com
www.memento-mori.es
www.facebook.com/memento.mori.label

Shlédnutí: 721

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *