RockShock

Internetový rockový magazin

Pris vydávají singl Tisíce očí, druhá deska vyjde 11. listopadu

Text: Divnosti
Foto: Jan Vitík

Na labelu Divnosti vychází singl Tisíce očí pražského tria PRIS doprovázený těkavým klipem. Pokračování v podobě desky Kopřivy čekejte 11. listopadu.

Pris vydali své první album Naše večery ještě jako duo v lednu 2018. Záhy po debutu přizvali Lukáš Grygar a Tomáš Tkáč třetího člena, bubeníka Jonáše Kucharského. Tento krok odráží příklon kapely k živému zvuku a zároveň představuje širší žánrové rozkročení reprezentované třemi spoluhráči a jejich rozdílným vkusem, které se projevuje v jejich další tvorbě, konkrétně v novém singlu.

Tisíce očí, první ukázka z desky Kopřivy, odráží téma vzájemných lidských očekávání i příchod nevyhnutelného. Stejně jako na první desce, i zde rezonují apokalyptické syntezátory a post-punkové kytary, tentokrát však podpořené valivým zvukem živých bicích.

Klip, který vizuálně propojuje singl s celou deskou Kopřivy, pochází od člena uskupení Escher Fucker Jakuba Jirky. V základu se nachází statický obraz rozpohybovaný pomocí atypické škály technik, který odráží témata a náladu desky a na ploše tříminutového videa zároveň soupeří o divákovu pozornost, aby vzápětí došel do závěrečné katarze.

Klip najdete na YouTube.

Tisíce očí si můžete poslechnout na Bandcampu.

Deska Kopřivy vyjde 11. 11. 2020 na labelu Divnosti.

Pris jsou:
Lukáš Grygar – zpěv, syntezátory
Tomáš Tkáč – kytara, zpěv
Jonáš Kucharský – bicí, zpěv

Shlédnutí: 244

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *