RockShock

Internetový rockový magazin

Američtí Wildstreet představili rádiovou verzi nového singlu Still Love You

Text: Rock’N’Growl Promotion / Jiří Olszar
Foto: archiv skupiny

Američtí glam rockeři WILDSTREET vydali prostřednictvím Golden Robot Records zbrusu novou rádiovou verzi singlu Still Love You. Plná verze písně a oficiální videoklip budou vydány 17. listopadu.

Singl lze streamovat nebo objednat zde: Still-Love-You

Wildstreet vznikli v roce 2006 a své eponymní debutové album vydali u Retrospect Records v roce 2009. Kapela strávila další 4 roky nonstop koncertováním na amerických festivalech včetně Rocklahoma (5 po sobě jdoucích ročníků) a SXSW & M3 Rock Festival. Wildstreet hráli po boku Black Veil Brides, Vains Of Jenna, The Bouncing Souls, The Last Vegas, Twisted Sister, Michael Monroe, Crashdïet, Diemonds, Kix, L.A. Guns a dalších. Kapela zvítězila v soutěži Best Buy / Ernie Ball Battle Of The Bands pro Rockstar Energy’s Uproar Festival a předskakovala před Avenged Sevenfold, Sevendust a Three Days Grace v Camdenu v New Jersey.

V roce 2011 vydala skupina druhé album Wildstreet II …Faster …Louder!, kterému se dostalo širokého uznání odborné kritiky. Vystoupili v TV show Jimmyho Fallona (www.youtube.com) a jejich písně byly zařazeny do televizních pořadů na E!, MTV, VH1, Oxygen, TBS a do videoher THQ. Později téhož roku skupina vydala oficiální videoklip Poison Kiss, kde si zahrál populární komik Don Jamieson. Wildstreet si tak získali pozornost fanoušků po celém světě. V roce 2012 vydali singl Easy Does It, ke kterému vyšel i videoklip. Video se stalo na YouTube velice populárním. Celkově mají Wildstreet na této platformě více než 5 milionů zhlédnutí a téměř 8 000 odběratelů.

Poté, co si vybrali dvouapůlletou pauzu, vyvrátili všechny spekulace o rozpadu kapely a v roce 2016 se s novou sestavou vrátili na scénu a stali se hvězdami Gramercy Theatre v New Yorku. Na začátku roku 2017 kapela otřásla New Yorkem spolu s Faster Pussycat a The Biters a už pošesté zamířila na festival Rocklahoma.

Kapela začala pracovat na dalším singlu Raise Hell, který byl vydán v prosinci 2017, a ohlásila novou kapelní éru. Kalifornská skupina Dorothy si je vybrala, aby zahájili jejich turné v newyorském The Bowery Ballroom. V únoru 2018 vydali koncertní lyric video k písni Raise Hell. Zbytek roku pak strávili ve studiu při tvorbě materiálu pro novou nahrávku Wildstreet III.

V té době vystupovali převážně na regionálních akcích. Předskakovali například před Sebastianem Bachem a Escape The Fate. V březnu skupina vyprodala The Knitting Factory v Brooklynu a poté vyrazila na své první turné po Evropě, kde odehrála 10 koncertů v Belgii, Nizozemsku a Německu včetně Sleaze Festu 2019 v německém Bochumu.

Po návratu do New Yorku natočili Wildstreet videoklip Tennessee Cocaine. V červenci se stali hvězdou vyprodané show v newyorském Saint Vitus a vyrazili na krátké turné po západním pobřeží, které zahrnovalo zastávky ve Whiskey A Go Go a Great American Music Hall. Kapela cestovala po USA ještě v únoru před vypuknutím pandemie. Její poslední tři singly – Tennessee Cocaine, Three Way Ride a Born To Be – mají více než 100 tisíc streamů na Spotify a její poslední dva klipy mají přes 100 tisíc zhlédnutí na YouTube.

Aktuální sestava Wildstreet:
Eric Jayk – zpěv, kytara
Jimmie Marlowe – kytara, zpěv
Jonny D – baskytara, zpěv
Dom – sólová kytara, zpěv
Lock – bicí, zpěv

Související odkazy:
www.wildstreetmusic.com
www.facebook.com/wildstreetnyc
www.youtube.com/wildstreet

Shlédnutí: 103

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *