RockShock

Internetový rockový magazin

Dánští deathmetalisti Septage vydávají debutové EP na vinylu

Text: Nathan Birk / Jiří Olszar
Foto: archiv skupiny

Dánská deathmetalová kapela SEPTAGE vydává po digitální a kazetové edici své debutové EP Septic Decadence i ve vinylové verzi. Sedmipalcový vinyl vychází 16. října prostřednictvím labelu Me Saco Un Ojo Records.

Ačkoli je Septage poměrně nová kapela, jednotliví členové pocházejí z již dobře známých Taphos a Hyperdontia, a mohou se tak očekávaně zařadit mezi špičky kodaňské deathmetalové scény poslední doby. Na rozdíl od těchto dvou kapel jsou Septage hluboce zabředlí do gore tematiky a vytvářejí zvuk, který s úctou připomíná rané Carcass, ale i současnou finskou deathmetalovou scénu, připomínající například Reek Of Putrefaction a obzvláště pak Symphonies Of Sickness.

Debutové EP Septic Decadence je esencí oldschoolové špinavosti zasažené čerstvou deathmetalovou krví, která obsahuje i nové žánrové prvky. Přestože, jak samotný název napovídá, se tematicky nahrávka hrabe ve špíně a slizu, má přesto pozoruhodně jasný přístup, který pouze zvyšuje tuto až fyzickou drsnost.

Stejně tak si EP udržuje patřičný feeling díky perfektní agresivní produkci. Společně se tyto prvky bezvadně spojily a vytvořily úžasný záznam mimořádných rozměrů. Čtyři songy na ploše dvanácti minut posluchače dokonale zdecimují a snad i vystraší. O tom se ostatně můžete přesvědčit sami na Bandcamp profilu kapely.

Předobjednávku EP najdete zde: www.mesacounojo.com

Seznam skladeb Septic Decadence:
1. Mouthful Of Untreated Sewage
2. Corrupted And Putrid
3. Jeffrey Dahmer
4. Septicious Septic

Související odkazy:
www.facebook.com/septagedeath
www.septage.bandcamp.com/releases

Shlédnutí: 123

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *