RockShock

Internetový rockový magazin

Katie Melua oznamuje singlem Your Longing Is Gone vydání nového alba

Text: Zdena Selingerová
Foto: obal alba

Skladba Your Longing Is Gone je doslova rekviem za blednoucí romantiku. Píseň krásně zaranžoval a vyprodukoval Leo Abrahams a podílel se na ní Georgian Philharmonic Orchestra. Právě touto skladbou KATIE MELUA připomíná své Album No. 8, nové studiové album, které vydává 16. října pod značkou BMG.

Na videoklip k singlu Your Longing Is Gone se podívejte zde:
www.youtube.com/watch?v=Gk5OiUR63l0

„Jako zpěvačka, která zpívá o lásce a touze, jsem chtěla prozkoumat, jak vystihnout jejich blednutí. V reálném životě se to stává v různých nuancích, ale ty mají velký význam,“ vysvětluje Melua. „Při psaní i při nahrávání jsme se snažili tuto realitu zachytit zobrazenou s přijetím a očekáváním lepších časů.“

Album No. 8 představuje vyvrcholení delšího období tvůrčí odmlky. Hluboce osobní texty, které napsala Melua, ji vidí, jak se pokouší sladit spletité složitosti lásky v reálném životě s jejím pohádkovým protějškem. Čerpá z jazyka lidových písní, které navozují pocit kouzla magické hodinky, ve které se zrcadlí smyčcová aranžmá, jejichž hloubka a pohyb evokují práci Charlese Stepneyho s Rotary Connection nebo album Mother Natureʼs Son Ramseyho Lewise.

Katie Melua je jednou z nejúspěšnějších britských umělkyň s albovým katalogem, který byl po celém světě oceněn 56krát Platinovou deskou. Melua, původem z Kutaisi v bývalé sovětské Gruzínské republice, se v osmi letech přestěhovala do Velké Británie. Své debutové album Call Off The Search vydala, když jí bylo pouhých 19 let. Od té doby Melua se sedm jejích studiových alb dostalo do britské Top 10: kromě Call Off The Search ještě Piece By Piece, Pictures, The House, Secret Symphony, Ketevan a naposledy, ve vlastní produkci roku 2016, kritikou uznávaná kolekce In Winter, kterou nahrála s ženským sborem Gori v rodné Gruzii. Malua a Kate Bush jsou jediné dvě britské zpěvačky v historii britských hitparád, které se se sedmi po sobě jdoucími alby dostaly do Top 10.

Tracklist alba:
1. A Love Like That
2. English Manner
3. Leaving The Mountain
4. Joy
5. Voices In The Night
6. Maybe I Dreamt It
7. Heading Home
8. Your Longing Is Gone
9. Airtime
10. Remind Me To Forget

Související odkazy:
www.katiemelua.com
www.instagram.com/katiemeluaofficial
www.twitter.com/katiemelua
www.facebook.com/katiemeluamusic
www.youtube.com/c/katiemelua/featured

Shlédnutí: 1009

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *