RockShock

Internetový rockový magazin

Baskičtí gotici Song Of Anhubis vydají druhé album už tento měsíc

Text: Rockshots Records / Jiří Olszar
Foto: archiv skupiny

SONG OF ANHUBIS představí své druhé album Reversed Reflection prostřednictvím Rockshots Records už 23. října 2020. Kapela na něm představuje velice intenzivní a rozmanitý gothic metal (něco pro fans Amaranthe, Evanescence, Lacuna Coil, The Gathering), který světu poprvé ukázala v roce 2016 na svém debutovém albu Revenge As Redemption. Jejich druhá nahrávka ovšem nesleduje přesné hudební kroky tohoto alba a hudba se jakoby obrací o 180 stupňů. Skupina více experimentuje s elektronickými prvky, mixuje rock i metal, ve kterých zanechává základní gotické vlivy.

Deset skladeb na Reversed Reflection představuje jakousi cestu mezi dvěma protichůdnými světy, světlem a temnotou, instinktivním a racionálním vnímáním. Jednoduché a ‘rozložené‘ kytarové riffy jsou kombinovány s elektronickými prvky, velmi melodickými pasážemi, v některých případech až melancholickými, s patřičně údernou dvoušlapkovou rytmikou i přidáváním dalších ingrediencí, které posluchače určitě překvapí. Všechny emoce na nahrávce jsou velice silné, a to především díky rozmanitému hlasového rozsahu frontwoman Rei Reych.

Reych dodává: „Vždycky jsem měla velkou vášeň pro hudbu a zpěv, a to od svého mládí, takže hudba byla v mém životě přítomna po celý čas, a to v dobrých i špatných dobách. Proto jsem vždy chtěla vytvořit svůj vlastní hudební styl zahrnující mé pocity a zážitky, abych mohla vyjádřit vše, co je někdy obtížné definovat pouze slovy. Když jsem během hraní v jedné kapele potkala Paula (kytaristu Song Of Anhubis), nabídl mi, že bychom mohli společně rozjet nový projekt. Měli jsme stejné hudební zájmy, velmi podobný vkus a od začátku jsme se skvěle doplňovali, takže když mi ukázal riffy, které složil, okamžitě jsem to přijala a začali jsme společně psát dobrodružství s názvem Song Of Anhubis…“

Song Of Anhubis čtyři roky psali, nahrávali a experimentovali s různými styly pro svou druhou studiovou nahrávku. Na tomto albu není nic, co by nezkomponovali se vší oddaností, pozorností a péčí. Každá část všech písní dává kapele ten správný pocit, který přesně vystihuje novou tvář Song Of Anhubis a fanouškům představuje novou hudební cestu. „Chtěli jsme vytvořit dokonalou směsici mezi dvěma světy – jednoduchý a silný vedle melodického a introspektivního. Na tomto albu mluvíme o vzteku nebo hněvu, o boji proti nespravedlnostem, které každý den vidíme nebo zažijeme. Mluvíme také o životní síle, která je vlastní každému z nás, o odolnosti, o boji mezi rutinou a stereotypem, proti tomu, co je skutečně autentické, o nejhlubších pocitech atd. Toto album je plné světel a stínů, které doufáme, že si posluchač užije a spojí se s nimi. Je to něco, co náš grafik Francisco Plazas dokonale zachytil i na samotný obal alba,“ dodává kapela.

Reversed Reflection vychází 23. října 2020 a předobjednat jej můžete zde:
www.shop.rockshots.eu/en/cd/1747-song-of-anhubis-reversed-reflection.html

Seznam skladeb Reversed Reflection:
1. Lonely Echoes
2. Misantropía
3. Persephoneʼs Call
4. Suicide Nation
5. Vestiges Of A Life
6. Hypersomnia
7. Progressive Spiral
8. Hypersomnia
9. Teratos
10. Lethal Lens
11. My Own Enemy

Související odkazy:
www.rockshots.eu
www.facebook.com/songofanhubis
www.instagram.com/songofanhubis

Shlédnutí: 147

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *