RockShock

Internetový rockový magazin

Večer pro otrlé tanečníky zcela ovládlo Vítkovo kvarteto

27. září 2020, Praha, Výstaviště Holešovice

Text: Mária Nováková
Foto: Pavel Novák

V rámci akce Praha ZÁŘÍ se v neděli 27. září 2020 konal Večer pro otrlé tanečníky a oslava třiceti let Reflexu, kde jsme nemohli chybět. Samotná akce proběhla na Výstavišti v pražských Holešovicích. V neděli bylo velmi chladno, přesto si však na tuto venkovní akci našlo cestu dost návštěvníků.

Jako první měla vystoupit kapela THE TAP TAP. Tato partička skvělých lidí měla chuť a vůli zúčastnit se dnešní akce, ale jelikož jsou nejohroženější skupinou obyvatel, rozhodli se nevystoupit. Na velkoplošné obrazovce se místo živého koncertu kapely absolventů školy a studentů Jedličkova ústavu s názvem The Tap Tap pouštěla festivalová premiéra dokumentu Postiženi muzikou. Po zhlédnutí dokumentu přišel mezi návštěvníky šapitó, kde se akce konala, zakladatel, kapelník a manažer kapely Šimon Ornest, aby zodpověděl různé otázky fanoušků a podebatoval s nimi.

Krátce před 18. hodinou mohli posluchači slyšet nesmrtelnou hudbu anglické kapely, průkopníka progresivního rocku, Pink Floyd v podání PINK FLOYD REVIVAL. Pecka střídala pecku, zejména z alba The Dark Side Of The Moon byly songy bombastické.

Třešničkou na dortu bylo vystoupení netrpělivě očekávané kapel VÍTKOVO KVARTETO a VETERÁNI STUDENÉ VÁLKY, hrající pravý český bigbít. Byla to skvělá pódiová show, stále se něco dělo. Skutečně to byl večer pro otrlé tanečníky! Zpěvák Jirka Růžek dostával lidi do varu, jeho hlášky byly geniální a fanoušci se po celou dobu skvěle bavili. Několikrát podniknul výlet společně s klávesistou a kytaristou mezi nabuzené posluchače a užíval si večer spolu se všemi přítomnými. Pecku Nechce ven zpívalo celé šapitó. Krátce po 21. hodině koncert za velkého aplausu skončil. Za parádní pozdní odpoledne a večer patří poděkování časopisu Reflex, festivalu Praha ZÁŘÍ, všem zúčastněným kapelám, organizátorům a samozřejmě posluchačům a návštěvníkům akce.

Shlédnutí: 574

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *