RockShock

Internetový rockový magazin

Rockeři řádili v Hradci Králové na HakelFestu

19. září 2020, Hradec Králové, areál firmy Hakel

Text: Mária Nováková
Foto: Pavel Novák

V sobotu 19. září 2020 se konal v areálu firmy Hakel v Hradci Králové menší jednodenní hudební festival HakelFest 2020, který byl náhradou za zrušený letošní severočeský Fryyfest. Výtěžek z HakelFestu šel právě na zmiňovaný festival, takže návštěvníci podpořili hned dvě akce najednou. Samotný dvoudenní Fryyfest byl přeložen s kompletním avizovaným programem na 30. a 31. července 2021.

Celá akce vypukla ve 14 hodin, kdy vystoupila domácí královéhradecká kapela KODIAK, hrající vlastní i převzatý repertoár ve stylu rock/metal. Zpěvačka Lucka Brátová se snažila v návštěvnících rozproudit krev v žilách peckami Upírka, Závislost nebo Santa Maria.

Po půlhodinové pauze na pódium naskočil nestárnoucí MILAN SCHELINGER se svou kapelou založenou již v roce 1993. Setlist byl zaplněný evergreeny Jabloňový list, Léto s tebou, Šípková Růženka, Jsem prý blázen jen a spoustou dalších. Některé pecky byly i padesát let staré, a přesto jsou nestárnoucí. Na závěr vystoupení nemohl chybět megahit Holubí dům, kdy zpívali s Milanem prakticky všichni přítomní posluchači a užívali si skvělé vystoupení.

V 17 hodin přišla na řadu kapela VENDETTA, která úspěšně dobývá srdce rockerů na různých zábavách i menších festivalech. Je to revivalová rocková skupina, která dnes posluchače uchvátila zejména megahity Žít svůj sen, Černí koně, Nám se líbí a spoustou dalších jak od českých, tak i zahraničních skupin. Na lidech bylo vidět, že je tahle kapela baví, a užívali si a tancovali před pódiem.

Další kapelou HakelFestu byla AC/DC tribute kapela s příhodným názvem AC/CZ. Byla to parádní pódiová show s originálními kostýmy, doplněná skvělým hlasem talentovaného zpěváka Mirka ‘Sojky‘ Matušů. Jejich setlist byl doslova nabitý peckami australské rockové legendy AC/DC. Ke konci koncertu skočil Adam ‘Angus‘ Malík mezi natěšené fanoušky, a sklidil tak velký potlesk.

Jako předposlední na pódium vtrhla kapela RAIN, v čele s frontmanem Honzou Kvapilem, který to pořádně rozbalil. RAiN svou smrští pecek přilákali téměř okamžitě fanoušky pod pódium a pěkně je rozpohybovali. Šedesátiminutový setlist obsahoval jak songy z nové desky Svět bláznůMraky, Tak dělej, Vzpomínky, tak i starší kousky – Osud, Čína a další parádní songy. Také kytarista Filip Čáp vyšvihnul parádní cover, notoricky známou Rock Me Amadeus. Při této skladbě z osmdesátých let jsme mohli slyšet také kytarové umění Honzy Kvapila včetně jeho super kytarového sóla. Na závěr Honza poděkoval technikům, zvukařům a všem fanouškům, kteří dorazili podpořit tuto akcičku.

Poslední kapelou nebyl nikdo jiný než HAKEL BAND, který založil šéf společnosti Hakel Pavel Hudec. V setlistu nechyběla pecka Můžeš zapomenout, která je novinkou na kanále YouTube, videoklip byl vypuštěn před dvěma týdny.

Co říct závěrem? Velká škoda, že si na tento suprový festival nenašlo cestu více lidí, protože obsazení kapelami bylo skvělé; a kdo dorazil, určitě nelitoval. Poděkování patří všem, kteří se na HakelFestu podíleli – organizátorům, technikům, zvukařům, ale také všem návštěvníkům festivalu.

Shlédnutí: 478

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *