RockShock

Internetový rockový magazin

V Hořepníku rozpoutaly rockové tornádo kapely Harlej a Morava

29. srpna 2020, Hořepník, Letní parket

Text: Mária Nováková
Foto: Pavel Novák

V sobotu 29. srpna 2020 se konal další koncert pod širým nebem v Letním parketu Hořepník. O zábavu se tentokrát postaraly oblíbené kapely Harlej a Morava. Již od 19.30 hodin se začaly tvořit hloučky netrpělivých rockerů a čekaly na otevření areálu. Obloha byla zatažená a vypadalo to, že déšť nás nemine, a tak si příchozí návštěvníci sedali hlavně na zastřešená místa.

Přesně ve 21.00 to vypuklo. Za velkého potlesku fanoušků, kterých bylo opravdu hodně, se kapela MORAVA přivítala s návštěvníky Letního parketu Hořepník a očekávaný mejdan mohl začít. Hned od prvních tónů kapela přilákala na parket většinu fanoušků, kteří si dnešní koncert užívali ve velkém, i když začalo pršet. Rockeři přece nejsou z cukru! Celý koncert začal kytarovým sólem Jirky ‘Api’ Novotného, který rozparádil celý Hořepník. Morava představila setlist plný nových i starších hitů, mezi ně rozhodně patří moje oblíbená Zamilovaná píseň, dále Černobílá, Léto s tebou, Zajímáš mne, Strom zelený a další. Výborná byla bubenická sóla Jiřího ‘Jeldy’ Jelínka, na kterém bylo vidět, jak si dnešní večer užívá. Dnes se natáčel záznam k písni Poslední anděl, která bude součástí nově připravovaného alba. Videoklip bude do konce roku ke zhlédnutí na kanále YouTube.

Krátce před 23. hodinou vtrhla na pódium kapela HARLEJ, hlavní tahoun večera, v čele s charismatickým Tomášem Hrbáčkem. Jako první zazněla pecka Zfetovanej, bez které si nedovedu koncert Harleje vůbec představit. Letní parket byl našlapaný až k prasknutí, nikomu nevadilo, že prší, protože tato oblíbená kapela všechny rozehřála na více než provozní teplotu. Téměř dvouhodinový set neskutečně rychle utekl, nemá smysl vyzdvihovat některé pecky, protože to bych musela vyjmenovat všechny songy. Z nového alba Smutku dávám sbohem kluci vyšvihli megahity Nejsem zklamanej a Tráva, ve kterých předvedl parádní kytarové sólo Milan Hoffmann alias ‘Hofík’. Byla to dvěma slovy úžasná show, která nikdy neomrzí. Skvělý pohyb na pódiu, vynikající zpěv, super sóla byly odměněny bouřlivým potleskem a zpěvem fanoušků s rukama nad hlavou. Na úplný závěr zazněl oblíbený Svařák a Optimistická.

Opět to byl vydařený večer plný parádní muziky. I když počasí nebylo ideální,xa0 fanoušci i kapely si to užili, všichni odcházeli spokojení a v dobré náladě.

Shlédnutí: 9

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *