RockShock

Internetový rockový magazin

Na dovolené jsme nezaháleli aneb Zůstat doma je nesmysl

Text: Pavel Novák
Foto: Pavel Novák

O dovolené jsme se vydali již tradičně na sever střední Evropy na poloostrov Hel, který se nachází v Baltském moři na severu Polska, kam zabrousí i mnohý metalista. My jsme tam jeli autem, ale dá se tam přijet ve velkém stylu, neboť z města Dębki jezdí na Hel autobus č. 666.

V našem akčním rádiu byl i Restaurant a Bar Hello, který provozuje rockový nadšenec pan Ireneusz Szczegielniak. A aby bylo od prvopočátku jasné, s kým máte tu čest, tak má podnik ve znaku na fasádě kytaru s logem AC/DC. Pan Szczegielniak pravidelně každý týden pořádá ve venkovních prostorech nějaký rockový koncert. Zprvu jsme moc nevěřili tomu, jak by se taková akce mohla uskutečnit, ale posuďte sami z fotek.

Na venkovní zahrádku, která je poměrně dost veliká, a přilehlé prostory se vešlo odhadem cca 150–200 lidí, což odpovídá kapacitou takovému trochu většímu klubu. Nás potkalo ohromné štěstí. 22. 7. se představila revivalová legenda 4 SZMERY, která hraje skladby právě AC/DC. Velmi mile nás svým výkonem překvapil zpěvák Sierściu, který má tak dokonalý hlas, že mezi nimi a pravými AC/DC prakticky nepoznáte rozdíl.

Další skupinou byla metalová legenda TSA, tedy lépe řečeno její druhá verze s názvem TSA MICHALSKI NIEKRASZ KAPŁON z Opole, která je známá též v ČR; v Baru Hello se představila 31. 7. Koncertovali např. i v Havířově a jiných městech. Po koncertě nás čekalo velké překvapení. Zjistili jsme, že bubeník Marek Kapłon (jeden z původních členů TSA) hovoří plynně česky. Poděkování patří panu Ireneuszovi Szczegielniakovi za uspořádání těchto koncertů, které velmi obohatily naši krásnou dovolenou.

Kontaktní informace:
www.facebook.com/zespol.szmery
www.facebook.com/tsa.MNK
www.facebook.com/pages/Bar-Hello/1900304896730866

Shlédnutí: 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *