RockShock

Internetový rockový magazin

Brněnští Regon představili novou sestavu, se kterou připravují nové album

Text: Jiří Olszar
Foto: archiv Regonu

Brněnská heavymetalová legenda REGON se musela začátkem tohoto roku opět potýkat s kapelním obsazením, když kapelu opustili hned dva původní členové – bratři Jiří a Pavel Štěpánkovi. To se ale podařilo zdárně vyřešit, a fanoušci je tak mohli zase v plné parádě slyšet a vidět i naživo (minulou sobotu na Jankovském Woodstocku) s novými posilami.

Ke konkrétním změnám došlo na pěveckém postu, kde se objevil metalovým fans dobře známý Luděk Struhař – do nedávné doby zpěvák Motorbandu (dříve znám také z personálně propojených Vindex a Signum Regis). Druhou posilou se stal neméně známý kytarista Lukáš Krupička, který ještě dojíždí patrně poslední turné s Big Bossem či spolupracoval s další brněnskou legendou, blackmetalovými Asgard. Ovšem ani další členové nejsou pro metalovou veřejnost neznámými pojmy: kytarista Honza Jiříček byl podobně jako Luděk Struhař členem Motorbandu či hostoval v Titaniku, bubeník Pavel Kubát, jinak člen Solfernus, dříve působil v kapelách Root, Jerem.I a Thief (spolupráce na Big Bossově albu Doomy Ballads) a baskytarista Honza Kotas (jediný původní člen), který si prošel například skupinami Gong, Lucy a Dejavu.

Nejen aktuální sestava je velice zkušená, což ostatně potvrdila i loňská oslava 35. narozenin. Co se ovšem týče studiové práce, tam se momentálně Regonu v poslední době příliš nedařilo, a tak třeba poslední, velice dobře hodnocená nahrávka Dirty History (nově nahrané a zremasterované starší songy), vydaná v roce 2018, vyšla po dlouhých 22 letech od vydání předposlední desky Drahej špás.

Jak ale Regon potvrdili, s novou sestavou nemají v plánu jen vymetat koncertní pódia, ale také se soustředit na přípravu nového repertoáru. Tyto snahy by měly vyvrcholit v příštím roce, kdy má skupina v plánu vydat další album, tentokrát se zcela novými autorskými songy.

Samozřejmostí budou ale i koncerty, kterých momentálně ze známých důvodů není příliš, ale postupně se vše domlouvá a ladí. Nejbližší příležitost vidět kapelu ovšem budou mít fanoušci v rámci festivalu Padochovský Rocktime (22. 8. 2020, areál Pivovaru Padochov). Kdo jste nestihli premiéru nové sestavy v Jankovicích, neměli byste tuto zajímavě obsazenou akci vynechat. Kromě Regonu zde budou k vidění například FORREST JUMP, LORETTA, TITANIC nebo EAGLEHEART.

Související odkazy:
www.facebook.com/RegonheavymetalBrno
www.regonband.cz
www.bandzone.cz/regon

Zhlédnutí: 4

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *