RockShock

Internetový rockový magazin

Festival Krásný ztráty Live oznamuje program

Text: Nikola Páleníčková
Foto: archiv festivalu

„Festival bude,” ujišťoval minulý týden hudebník a garant festivalu Krásný ztráty Live MICHAL PROKOP. To potvrzují i organizátoři festivalu. Nařízené omezení kapacity akcí na 500 lidí totiž platí pouze pro vnitřní prostory a festival, který se odehrává na statku ve středočeských Všeticích, probíhá venku. Michal Prokop bude již tradičně hostitelem vybraného programu, který proběhne na dvou scénách. Mimo hudebních zážitků se návštěvníci mohou těšit i na unikátní předpremiéru dokumentu Až si pro mě přijdou, který o Prokopovi natočil filmař a muzikant Jiří Vondrák. Poslední vstupenky na festival pro tisíc diváků za zvýhodněnou cenu jsou k dispozici na webových stránkách festivalu www.krasnyztraty.cz.

Festival zahájí, a tím i přivítá diváky, hanspaulská legenda, známý písničkář a hudebník Ivan Hlas. Během pátečního odpoledne vystoupí v oblíbeném uskupení IVAN HLAS TRIO. Na autora hudby k filmu Šakalí léta naváže neméně známá kapela původem z Ostravy BUTY. Ti si společně s návštěvníky najdou místo, kde se dobře kouří a kde horké slunce do nápojů nepíchá, a přivítají večer i garanta festivalu Michala Prokopa se skupinou FRAMUS FIVE. Do noci se pak po loukách budou rozléhat skladby legendární kapely HUDBA PRAHA a skupiny LAURA A JEJÍ TYGŘI.

Sobotní odpoledne zahájí premiéra filmu Až si pro mě přijdou, na kterou naváže MICHAL PROKOP TRIO se svým akustickým koncertem. Během odpoledne se na hlavní scéně vystřídá nestárnoucí LUBOŠ POSPÍŠIL + 5P a kritikou i veřejností stále více ceněná kapela LANUGO. Hlavní čas bude pak patřit skupině MONKEY BUSINESS, která letos slaví dvacet let na hudební scéně. Program na hlavní scéně pak uzavře vynikající, několika Anděly oceněná mladá skupina THE ATAVISTS, hrající dynamický stoner rock v mixu ‘šedesátkového’ rhythm and blues.

Krásný ztráty Live budou letos ve Všeticích probíhat na dvou oddělených scénách. Hlavní scéna pod širým nebem nese název celého festivalu. Druhá scéna nese jméno podle statku, kde se festival pravidelně koná, Všetická jízda! Právě ta bude věnována nejen novým tvářím, ale i legendám české alternativní hudby. Jednou z nich je například skupina NAŠROT, dále pak uhrančivé seskupení JIŘÍKOVO VIDĚNÍ a skvělí post-rockoví NAUZEA ORCHESTRA.

Kapacita festivalu Krásný ztráty Live je omezená a zájemci o vstupenky by tedy neměli váhat při jejich zakoupení. Zároveň jsou stále ještě na stránkách festivalu k dispozici speciální ubytovací balíčky, díky kterým si divák nemusí lámat hlavu, kde nakonec pohodlně přespí. Pořadatelé zdůrazňují, že Krásný ztráty Live proběhnou, a to i díky krásné přírodní lokalitě s rozsáhlými plochami zeleně, umožňujícími případné rozestupy, s maximálním důrazem na bezpečnost návštěvníků vzhledem k aktuální covid situaci.

Zhlédnutí: 5

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *