RockShock

Internetový rockový magazin

Karvinská Orchidea vydala po pěti letech nové album Souboj s časem

Text: Tom Viktora
Foto: Iva Juráková

V dubnu letošního roku se členové karvinské heavymetalové kapely ORCHIDEA, po dlouhých pěti letech od předešlého alba Bar 66, zavřeli do studia a začali nahrávat své nové CD. Měsíce příprav a pilného zkoušení vydaly své plody, a v červenci spatřilo světlo světa CD s názvem Souboj s časem. Kapela svým fanouškům naservírovala celkem 5 nových, vlastních skladeb, které jsou všechny textově koncipovány do tematiky názvu alba Souboj s časem. Orchidea je na albu, stejně tak jako po celou svoji sedmnáctiletou existenci, věrná českým textům a ostrým kytarovým riffům.

Orchidea je heavymetalová kapela, která vznikla v roce 2003 v Karviné a bez jakéhokoli přerušení činnosti funguje dodnes. Každým rokem vystupuje na festivalech, ale i motosrazech, městských slavnostech, na klubových akcích či jako předkapela známých (legendárních) interpretů. Kapela koncertuje v Česku, na Slovensku, zahrála také v Německu, ale především v Polsku, kde se těší oblibě a zájmu. V klubech měla Orchidea možnost vystoupit po boku kapel, jako například Arakain, Kreyson, Škwor, Aleš Brichta Band, Doga… a také polských legend, jako jsou TSA, Turbo, Hunter, KAT, Proletaryat atd.

V červnu 2016 kapela zahrála také v programu mezinárodního zahraničního festivalu Rock Hard Ride Free, kde se jakožto hvězdy představily zahraniční kapely Saxon, Primal Fear, Behemoth, Candlemass či Raven.

Ukázky z nového alba:
S nadějí – www.youtube.com/watch?v=Ln4c7KGQLkU
Mety – www.youtube.com/watch?v=ZaR7jl2XpHQ

Související odkazy:
www.facebook.com/kapelaorchidea
www.bandzone.cz/orchidea

Zhlédnutí: 9

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *