RockShock

Internetový rockový magazin

Dovolená s Michalem Prokopem na festivalu Krásný ztráty Live

Text: Sabina Taušnerová
Foto: archiv Michala Prokopa

Necelý měsíc zbývá do začátku hudebního festivalu Krásný ztráty Live. Ten i navzdory koronavirovým omezením proběhne v plné parádě 14. a 15. srpna. Festival bude opět tradičním setkáním několika muzikantských generací a přinese výjimečné jednorázové spolupráce, které se nejspíš už nikdy nebudou opakovat.

Mezi vystupujícími nebudou chybět velká jména hudební scény, jako je MICHAL AMBROŽ a HUDBA PRAHA, LAURA A JEJÍ TYGŘI nebo IVAN HLAS TRIO, LUBOŠ POSPÍŠIL, BUTY a MONKEY BUSINESS. Chybět pochopitelně nebude ani garant festivalu Krásný ztráty Live MICHAL PROKOP s kapelou FRAMUS FIVE i s akustickým triem. Festival již tradičně proběhne v malebném prostředí statku ve středočeských Všeticích. Ten se nachází kousek od zámku Konopiště nebo Slapské přehrady. V blízkosti je také možné navštívit rozhlednu Neštětická hora a Týnec nad Sázavou, který nabízí různé vyžití od outdoorového centra přes Týnecký hrad až po kvalitní kávu v Café Příběh.xa0 Mimo kultury se tak návštěvníci mohou vydat na různé výlety. O zavazadla se navíc bát nemusí. Festival letos nabízí i ubytování. Mezi vstupenkami tak návštěvníci objeví vstupenky ‘speciální’, s možností ubytování ve stanovém městečku, a také ubytovací balíčky v hotelech v nejbližším okolí. Balíčků ovšem zbývá už jen třetina, a není tak radno s jejich nákupem čekat. Dostupné ubytování je nyní v hotelech Týnec, Benica a Karlov, které jsou vzdáleny jen kousek od dějiště festivalu. Rezervovat ubytování si návštěvníci mohou na e-mailu recepce@vsetice.cz nebo telefonním čísle +420 724 522 758. Vstupenky včetně balíčků obsahujících ubytování lze zakoupit na webových stránkách festivalu www.krasnyztratyvsetice.cz, kde je i podrobný popis ubytovacích míst.

„Přestože letošní léto, co se pořádání festivalů, nevypadalo moc vstřícně, nevzdali jsme to a jsme rádi, že můžeme potvrdit, že Krásný ztráty Live budou. Pro mnoho umělců půjde o vůbec první živý koncert po několika měsících, a tak věříme, že si to diváci patřičně užijí,” říká o festivalu jeho produkční Moimir Papalescu. Dodává, že unikátní není pouze pořádání festivalu v této době, ale i samotné místo a genius loci. „Statek vyzařuje unikátní energii a koncerty mají skvělou atmosféru, kterou návštěvníci zcela jistě ocení,” dodává. Všetice jsou navíc pouze hodinu od Prahy a v jejich okolí se nachází spousta turistických lákadel, která by si návštěvník neměl nechat uniknout. Festivalem tak nemusí podpořit pouze hudebníky a umělce, ale také český turismus, a zároveň tak zažít jedinečný víkend takřka v srdci republiky.

V bezprostředním okolí Všetic se nachází Slapská přehrada, na kterou se jde dostat do Štěchovic parníkem. Tím lze dojet až do Živohoště, kde se nachází lanový park se třemi trasami a zipline s jedenácti sjezdy. Pokud někoho lákají spíše hrady a zámky, nabídka je pestrá jako počet umělců v programu. Patnáct kilometrů od Všetic se nachází zámek Konopiště, kam vede i naučná stezka a turistický vláček. Druhým směrem od festivalu se pak nachází zámek Vrchotovy Janovice. Na své si přijdou i milovníci historie a muzeí. V Jílovém u Prahy se nachází regionální muzeum, kde je možné absolvovat i prohlídku zlatonosných štol a poté vyjít k rozhledně na vrchu Pepř. V Lešanech, co by kamenem dohodil od Všetic, je pak vojenské technické muzeum. A kdo by se chtěl kochat výhledy do krajiny, může navštívit rozhlednu Neštětická hora nebo rozhlednu Drahoušek.

Vyhlídky na léto to nakonec tak špatné nejsou. Hudba, památky a procházky. A to všechno během jednoho víkendu na statku ve Všeticích.

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *