RockShock

Internetový rockový magazin

Nároďák Jaroměř zve na Rockovou zahrádku Nr. 3

Text: Miloš Zubr

A máme tu letošní předposlední Rockovou zahrádku v Nároďáku. V sobotu 1. 8. 2020 zahrají kapely, které fanoušci Nároďáku znají z únorového Nároďák Beer Festu. Jako první vystoupí královéhradečtí punkeři TARANISOVY KOLEČKA a svůj set odstartují v 18.00 hodin. Jablonečtí DANGAR SIX odstartují svůj set okolo osmé hodiny večerní a fanoušci se mohou těšit na jejich metalové pecky jako Banda šílenců, Poslední nářez, Hodina policejní, DanGar Six a Posel ironie.

DanGar Six
Vznik jablonecké rock/metalové skupiny se datuje ke květnu roku 2013, kdy členové heavy/speedmetalové grupy Euthanasie – zpěvák Dan Řičica a kytarista Patrik Baňas – založili vlastní hudební projekt. V té době se již počítalo s bubeníkem Honzou ‘Kissákem’ Hrabánkem, který se do nové formace zapojil téměř okamžitě. O pár týdnů později se ke kapele přidává baskytarista Josef Ivanič a skupina, která v té době byla ještě bezejmenná, měla tak svůj hudební základ postavený. Na přelomu července a srpna se ke čtveřici přidává klávesák Michal ‘Majkl’ Hora. O měsíc později dostává band finální podobu, kdy přichází kytarista Dan ‘Žejdlík’ Šimek. Název skupiny vzešel po dlouhých diskuzích a večerech u piva, zelených, rumů atd. až koncem září, nakonec ale jednoduchým a výstižným zkrácením slov Danova garáž, kde hudebníci zkouší, a s počtem členů bandu – tedy DanGar Six.

8. listopadu přichází první zkušební koncert v jabloneckém Barbars Riders Clubu, kde šestičlenný band sklidí obrovský aplaus a sami se tak ujišťují, že jsou na správné cestě. Po roce koncertování od kapely odchází kytarista Dan Šimek a rock/metalová banda pokračuje v osazenstvu pěti lidí, když některé songy musely být jemně upraveny a scházející kytaru si mezi sebe rozdělili Patrik na kytaru a Michal na klávesy. Ovšem netrvá to dlouho, co DanGar Six rozhodili sítě a po 14 dnech se do jedné z nich na vystoupení kapely 30. prosince 2014 v Rock Pubu v Liberci chytil Martin Pecho, který sám vlastně na onom minifestivalu ani nebyl, ale kontakt si tu správnou cestičku již našel. A po měsíci zkoušek kapela vystupuje 30. ledna 2015 opět v šestičlenném složení v Janově nad Nisou.

Od září roku 2015 je banda opět pouze v pěti, když kytarista ‘Medvěd’ vyráží na půlroční stáž do Portugalska. Kapela omezí vystoupení a soustředí se na obměnu stávajících songů, tvorbu svých vlastních věcí a pozvolnou přípravu materiálů k vydání své vlastní desky. Aby těch změn nebylo málo, tak na přelomu podzimu a zimy téhož roku, je nucen ze zdravotních důvodů omezit své účinkování v kapele bicman ‘Kissák’. Od nového roku se tedy ke kapele přidává bubeník Roman Řehořek, který přichází od spřátelené bandy The Broken Dam. ‘Kissák’ nadále zůstává čestným členem ansámblu DanGar Six.

Když konečně změny v kádru DanGaru ustaly, dává si kapela ještě pár měsíců na sehrání a úpravu vlastních songů. Mimo to vystupuje dále na celovečerních zábavách v rámci teambuldingů. A že jich bylo. Přípravy na nové CD vrcholí v lednu a únoru léta páně 2018 a již v březnu se band vydává do nahrávacího studia v pražské Hostivaři. V květnu je album s názvem Smetiště dějin na světě a kromě jeho prezentace na letních festivalech – včetně Masters Of Rock –, se začíná pozvolná příprava nových songů.
www.dangarsix.cz
www.youtube.com/watch?v=EgdtJRbXw14

Taranisovy kolečka
Uteklo mnoho vody, co se sešla parta kluků na učňáku, a založila kapelu, uteklo mnoho vody, co šli každý svou cestou a nabírali zkušenosti na poli hudebním, až přišel rok 2016, konkrétně listopad, kdy při jedné hudební události se znovu sešli a rozhodli se vzkřísit boha hromu Taranise. Tak jsou tu opět už ne pod názvem Taranis, ale ochuzeni o jednoho a posílení zkušenostmi jako Taranisovy kolečka.
www.bandzone.cz/_98547
www.youtube.com/watch?v=aD14CR7Hq_Q

1. 8. 2020 (18.00–22.00 hod.) – Nároďák Jaroměř, vstupné dobrovolné

Související odkazy:
www.facebook.com/events/615504045721877
www.narodakjaromer.cz

Zhlédnutí: 5

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *