RockShock

Internetový rockový magazin

Do Hořepníku zavítaly punkrockové kapely zakázanÝovoce a Horkýže Slíže

11. července 2020, Hořepník, Letní parket

Text: Mária Nováková
Foto: Pavel Novák

V sobotu 11. července 2020 se konal v Letním parketu Hořepník koncert punkových kapel Horkýže Slíže a zakázanÝovoce, na který jsme se velmi těšili. Počasí se umoudřilo, bylo sice chladněji, ale bez deště, a tak jsem očekávala slušnou účast příznivců této hudby. Ve 20.00 hodin byl otevřen areál Letního parketu Hořepník a první fanoušci začali zaplňovat místa k sezení. Pro návštěvníky byl připravený pitný režim – tekutiny se musí doplňovat! Pivo teklo proudem, i nealka byl dostatek, a protože dnes bylo poměrně chladno, fanoušci si rádi dali i čaj nebo kávu. Občerstvení bylo skvělé, v nabídce byla klobása a fantastické uzené.

A ve 21.00 hodin vypukla punkrocková jízda! Jako první se představila fanouškům pražská kapela ZAKÁZANÝOVOCE, která letos slaví 15 let na hudební scéně. Od svého vzniku vydala skupina sedm studiových alb, natočila spoustu videoklipů a odehrála přes devět set koncertů. Letos chystají vydání dalšího alba, z něhož jsme premiérově naživo slyšeli několik pecek – Svět se změnil a Breakout. K novému singlu Za naše sny kapela natočila i videoklip věnovaný památce Johna Lennona, který je od 8. prosince 2019 (přesně v den třicátého devátého výročí Lennonova úmrtí) ke zhlédnutí na kanále YouTube. Fanoušci se po celou dobu hodinového vystoupení kapely dobře bavili, tančili v rytmu hudby a užívali si dnešní koncert.

Krátce po 23. hodině nastala pravá chvíle na přivítání kapely ze Slovenska, konkrétně z Nitry. Najednou se objevili chalani z kapely HORKÝŽE SLÍŽE v doprovodu půvabné baskytaristky a v čele s frontmanem Peterem ‘Kuko’ Hrivňákem, který se pro tento večer oděl do hasičského převleku. A na pódiu i pod pódiem začala pravá divočina. Kapela do fanoušků prala jednu pecku za druhou, nechybělo oblíbené Peterovo „strašne vás ľúbime”. Fanoušci tančili pogo a občas létaly vzduchem i kelímky s pivem. Všichni si koncert naplno užívali, na lidech bylo vidět, že se skvěle baví a užívají si koncert téhle punkové kapely, která za dva roky oslaví 30 let své existence. Horkýže Slíže opět nezklamali, vůbec se nedivím, že vyprodávají haly. Jejich vtip a nadsázka lidi prostě baví. Sedmdesát pět minut uteklo jak voda, kapela se rozloučila s fanoušky dvěma přídavky a nechybělo ani společné focení.


DALŠÍ REPORTÁŽE

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Zhlédnutí: 50

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *