RockShock

Internetový rockový magazin

Power 5 vydávají v reedici druhé album Cesta proti času

Text: Power 5
Foto: archiv skupiny

Heavymetaloví POWER 5 vydávají v reedici druhou desku Cesta proti času, která poprvé vyšla v roce 2001.

Po progresivně laděném prvním albu se kapela vydala tradičnějším hudebním směrem. Ubylo komplikovanosti a skladby dostaly přímočařejší směr. Zůstala však zachována hudební a hráčská pestrost. K metalové tvrdosti se přidaly místy až artrockové klávesové plochy a hlavně přibyly melodické refrény.

„Po prvním albu, které mělo kladné ohlasy, jsme se po čase pustili do druhého. Hudební inspirace zůstaly stejné, ale chtěli jsme klást větší důraz na písničku. Navíc v té době přišli do kapely nový kytarista a baskytarista, a to se projevilo jak na zvuku skupiny, tak i skládání nových věcí,” popisuje vznik alba zpěvák Olin Škrabal.

Také reedice desky Cesta proti času bude digitální. To znamená, že vyjde na YouTube, Spotify a dalších streamovacích službách. Na YouTube kanálu je každá písnička zveřejněna formou lyric videa.

Fanoušci, kteří chtějí skupinu podpořit a chtějí skladby vlastnit, si mohou desku Cesta proti času koupit v MP3 shopu na Bandcampu.

Stejně jako k reedici Progres Time, i k desce Cesta proti času budou na Facebooku skupiny vycházet vzpomínky k jednotlivým skladbám a k tomu i to, jak deska vznikala.

V digitální reedici vyjdou postupně další alba skupiny Power 5 a celé toto reediční počínání vyvrcholí v únoru 2021, kdy Power 5 vydají novou desku.

Cesta proti času –linky:
YouTube – www.youtube.com/watch?v=nqHqlDHCizk
Spotify – www.open.spotify.com/album/0UWdNkIDQjkWZEXhjFECtO
Bandcamp – www.power5.bandcamp.com/album/cesta-proti-casu

Související odkazy:
www.power5.cz
www.facebook.com/power5band

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 4

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *