RockShock

Internetový rockový magazin

Metronome Prague potvrzuje přesun show Underworld na rok 2021

Text: Sabina Turšnerová

Akce Metronome Prague se v roce 2020 uskuteční ve speciální verzi pod názvem Půlmetronome. V září v areálu pražského Výstaviště představí to nejlepší z české hudební scény. Plnohodnotná verze za účasti zahraničních hvězd nakonec proběhne v červnu 2021 a potvrzuje již nyní první zahraniční kapelu. Tou je britská elektronická skupina UNDERWORLD.

Ta slibovala nezapomenutelnou show už letos, za rok se ovšem návštěvníci podle jejích slov mohou těšit na největší show, jakou kdy Underworld předvedli. Věrní držitelé vstupenek na přesunutý ročník i ti, kdo si vstupenky koupí nyní, tak čeká na hudební scéně nebývalá situace. Za cenu jedné vstupenky namísto původně jednoho festivalu získají návštěvníci festivaly dva. Vstupenky na Metronome Prague je možné kupovat na adrese www.metronome.cz a v předprodejní síti GoOut.cz.

„V tento moment pro držitele vstupenek Metronome Prague 2020 chystáme dvě akce. Třídenní hudební dárek s pracovním názvem Půlmetronome se odehraje již letos v září a vystoupí zde celá řada výjimečných tuzemských kapel. Kompletní Metronome Prague tak, jak byl plánován na letošek, se odehraje v červnu příštího roku. Vstupenky, které si diváci doteď koupili nebo i nadále kupují, budou platit na obě akce. Přicházíme se dvěma akcemi místo jedné a doufáme, že hudebním příznivcům tak uděláme již záhy radost. V aktuálních, dost složitých chvílích řešíme, jak to přesně zafinancujeme, ale věříme, že to společně s našimi partnery a příznivci vyřešíme. Děkujeme všem, kteří jak pro letošní speciální ročník, tak pro ten přesunutý zůstávají s námi. Hudba přežije a držme si všichni i nadále navzájem palce,” říká ředitel Metronome Prague David Gaydečka. Dodává, že skupina Underworld je symbolem pro mnoho generací a přitom je stále aktuální a moderní.

Podle plánu Underworld na festivalu představí své nové album Driftsongs, které je součástí ročního projektu Drift. V rámci tohoto projektu se kapela zavázala každý týden představit nový nebo doposud nevydaný materiál; nejenom skladby, ale i videa a výtvarná díla. Projekt kapela odstartovala 1. listopadu 2018 coby veřejný slib publiku, který se jí podařilo dodržet. Dvojice Karl Hyde a Rick Smith, kteří se za názvem Underworld skrývají, na scéně působí od roku 1980. Proslavili se třetí deskou Dubnobasswithmyheadman s hity Cowgirl a Dark & Long. Díky kultovnímu filmu z devadesátých let Trainspotting je na celém světě nejznámější skladba Born Slippy. „Kapelu si naši fanoušci toužebně přáli už delší dobu a jsme rádi, že jim toto přání budeme moci splnit, i když si na ně budou muset ještě chvíli počkat,” doplňuje Gaydečka.

Více informací o podzimním Půlmetronomu organizátoři oznámí v následujících týdnech.

O Metronome Prague 2021
Metronome Prague je první mezinárodní hudební a umělecká událost konaná v Praze, která má za sebou již 4 úspěšné ročníky. Pátý ročník, který se měl uskutečnit v roce 2020, byl i přes velkou snahu organizátorů uspořádat ročník v původním rozsahu na podzim, přesunut na 17.–19. června 2021. Toto rozhodnutí bylo učiněno na základě vládních nařízení ke COVID-19 a nejistotě, která stále panuje okolo regulací počtu účastníků na akcích a omezení cestování, které má dopad především na interprety z USA. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na termín nový i na akci Půlmetronome, kterou uvedou organizátoři v září.

O Půlmetronome 2020
Půlmetronome je unikátní akce, kterou organizátoři připravují pro své fanoušky jako oslavu hudby a živé kultury na 17.–19. září 2020 na pražském Výstavišti. Originální verze původního festivalu představí pouze tuzemské hudebníky, pro které bude Půlmetronome jedna z mála letošních příležitostí hrát pro živé publikum v rámci festivalu. Nejde tak pouze o oslavu hudební svobody, ale i podporu umělců. Držitelé vstupenek na přesunutý ročník i ti, kdo si vstupenky koupí nyní, mají na Půlmetronome vstup zdarma a garanci dvou festivalů za cenu jednoho. Jde tak o originální a na hudební scéně nebývalou situaci.

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Zhlédnutí: 4

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *