RockShock

Internetový rockový magazin

Ostravský Barrák ožil metalovou muzikou v rámci akce Dark Session

13. června 2020, Ostrava, Barrák

Text: Martin Vaněk
Foto: Martin Vaněk

Mezi jedny z prvních pokoronových akcí na Ostravsku patřil metalový dýchánek Dark Session v zachráněném klubu Barrák, který pořádala frýdecká kapela Darkwind. Na koncert jsem se těšil, domácí poslech není špatný, ale live je live. Proto mě překvapilo, že na samotném místě bylo jen nějakých cca 20 stejně naladěných lidí, přece jen jsem čekal větší zájem po několikaměsíčním půstu.

V klubu samotném se toho moc nezměnilo, vše zůstalo při starém, akorát tam tedy bylo dost vedro. Není divu, zrovna panoval první extrémně horký den v roce, proto přišla k dobru akce Radegastu – prvních 100 piv zdarma –, ze které jsem si dal jeden kousek (no dobře, tak tři).

Akce samotná začínala přesně v 17.00 hodin, kdy na pódium nastoupilo MĚSTO ŠEDI. Jejich blackový styl, tu a tam okořeněný punkem nebo thrashem, celkem bavil, ale 40 minut, které měla každá kapela na svůj set, na začátek celkem stačilo, aby nezačali nudit.

Po přestavbě pódia nastoupila další metalová skupina, OLOVAN z Kojetína. Na obou kapelách bylo sympatické, že i když se věnují blackové odnoži, nejsou to sypanice od začátku až do konce, ale vkládají do svých skladeb i dost melodiky, v případě Olovanu o trochu více.

Jestliže se v předešlých skupinách jednalo z pohledu bicích jen o lechtače blán a činelů (nic proti vám chlapi, hráli jste dobře a bez chyb), v případě následujících dvou skupin šlo o extraligovou úroveň. Mít takového bubeníka, jakého mají YTIVARG, tak to je pak paráda. Jejich set se tak dostal na kvalitativně jiný level, bylo slyšet, že už mají prostě za sebou něco odehráno. Kapelu jsem slyšel poprvé, vím už tedy, co od nich čekat, a těším se na další setkání. Jejich death/grind nářez byl suprovní.

To samé se dá říct i o BE FADING FAST, zde hrající v obměněné sestavě, a taky dobré. Hráli věci ze svého CD Victims, přidali i nové skladby, zpěvák byl v rozverné náladě – aby ne, když slavil narozeniny. Sety těchto dvou kapel byly pro tento večer top, vše zahrané bez chyb a zádrhelů, nazvučení tak akorát, aby to nebylo přeřvané, k tomu i čitelný zvuk.

Pořadí kapel bylo oproti plánu trochu pozměněné, pořádající Darkwind, na které jsem byl zvědavý, nakonec nevystoupili z důvodu úrazu ruky hlavního kytaristy a své místo tak přenechali stylově podobným KAZGAROTH. Z jejich setu jsem ale zachytil asi dva songy, únava z horka už se prostě hlásila. Myslím, že pořadatelé nakonec mohli být spokojeni, účast ve finále cca 60–80 lidí není zase tak špatná.

Shlédnutí: 3

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *