RockShock

Internetový rockový magazin

RAiN a Barrage se po pauze představili v Oldřichově

29. května 2020, Oldřichov v Hájích, Beseda Oldřichov

Text: Mária Nováková
Foto: Pavel Novák

Tak jsme se konečně dočkali! Koronavirová opatření se uvolňují, a kapely tak můžou začít hrát opět naživo. A také kapela RAiN se nemohla dočkat svých fanoušků a uspořádala první koncert po dlouhé vynucené pauze v Oldřichově v Hájích. Jako parťáka si vybrala sympatickou bigbeatovou kapelu Barrage z Liberce.

V pátek 29. května jsme vyrazili do Besedy v Oldřichově, abychom byli při tom! Krátce po 19. hodině zahájila dnešní jízdu kapela BARRAGE, která si pro posluchače připravila šedesátiminutový set plný parádní hudby. Kapela hraje vlastní tvorbu ve složení: Zdeněk Halíř – zpěv, Pavel Mikulka – basová kytara, Matěj Halíř – saxofon, klávesy, Milan Nedoma – bicí a Šimon Kvapil – kytara. Zaujala mě skladba Šéf, laděná do stylu blues se super kytarovým sólem. Také Sněhuláci v závěji, Stařec a hoře a další songy se fanouškům líbily. V písni Hádanka o milostném bumerangu zazněl saxofon Matěje Halíře. Nezbytnou technickou pauzu většina posluchačů využila k občerstvení a doplnění tekutin na baru i na venkovní zahrádce.

Ve 20.50 hodin se přivítala crossover rock/metalová kapela RAIN se svými fanoušky. Dnes to byl první koncert od března a Honza Kvapil fanouškům představil nového kytaristu Jirku ‘Johnyho’ Honzátka, který s kapelou hrál poprvé naživo před fanoušky. A hned na začátku to pořádně rozbalili peckou Všichni jsme stejně daleko. Fandové byli nadšení, tančili, popíjeli a bavili se společně s kluky z kapely. Zazněly ty nejlepší kousky – Mraky (skvělý popík), Svět bláznů, Vzpomínky, Osud a spousta dalších. Poprvé naživo zazněla i pecka Mykolog, velmi zdařilý song! Závěr koncertního setu na přání většiny fanoušků v Besedě patřil tradiční hitovce Rock Me Amadeus.

Dnešní akcička se velmi vydařila, velké poděkování patří pořádajícím RAiN, kapele Barrage a samozřejmě všem fanouškům, kteří vytvořili báječnou atmosféru.

Shlédnutí: 2

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *