RockShock

Internetový rockový magazin

Víc hudby do ulic

Text: Martina Jablanovská
Foto: archiv Lásky

Letní festivalová sezona dostala na frak a s ní i řada umělců, jež ze dne na den přišla o svá vystoupení a výdělky. Zákaz pořádání velkých hudebních akcí tak překazil plány nejen pořadatelům, ale i účinkujícím, kteří se nemohou zúčastnit nasmlouvaných vystoupení. Přišli tak nejen o desítky koncertů a honoráře, ale i možnosti podpory svých nových alb a projektů, na nichž pracovali v průběhu roku. Hudba je jejich životní náplň, a tak nechtějí sedět doma, přizpůsobují svůj program současné situaci a vyrážejí za svými fanoušky do ulic. Chtějí se stejně jako oni bavit a zapomenout na těžkosti. Jakýmkoli příspěvkem podpoříte jejich vystoupení a pomůžete přečkat dobu, než se zase budou moci svým uměním živit.

Písničkáři a komici pro vás připravili program a zahrají v ulicích, na letních zahrádkách, koupalištích a jiných alternativních místech. Podpořme muzikanty dobrovolným vstupným, jistě v letních dnech zpříjemní dny i vám.

Patronem projektu Víc hudby do ulic je známý písničkář LÁSKA, jenž bude nejen hrát, ale celým programem provázet. Divákům tak zahraje písně ze svého nového alba, které měl původně představit na mnoha hudebních festivalech. Jeho nové album s názvem Deska vyjde i navzdory všem překážkám v červnu letošního roku. Na jednotlivé akce si Láska pozve své hosty – kolegy i kamarády muzikanty a komiky. Potvrzené jsou již některé lokace koncertů, jako je Praha, Plzeň, Přelouč, Nymburk, Pikovice nebo Úvaly.

Celá tahle koronakrize nám celkem překazila plány – jen za březen a duben jsme museli zrušit skoro 20 koncertů. Ale řekli jsme si, že by byla blbost sedět a čekat, až se něco stane. Tak jsme se rozhodli zkusit něco jiného, objet pár míst a zahrát přímo pro lidi venku na čerstvém vzduchu… bez vstupného, bez předem stanoveného programu, prostě jen tak pro radost. A každému je doufám jasné, že to neděláme kvůli penězům – živé hraní nám prostě chybí, to je to, oč tu běží,” dodává s úsměvem Láska.

Peníze ze sbírky budou sloužit na pokrytí nákladů na jednotlivé koncerty během letní sezony, tedy na dopravu umělců, zvukaře a ozvučení vystoupení.

Přispět můžete zde: www.donio.cz/VicHudbyDoUlic

Zhlédnutí: 6

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *