RockShock

Internetový rockový magazin

Ghostpoet přiveze v říjnu do Lucerna Music Baru novou desku

Text: D-Smack-U Promotion

GHOSTPOET ohlásil začátkem roku vydání nového alba I Grow Tired But Dare Not Fall Asleep, které vyšlo na Play It Again Sam 1. května, a turné, při kterém 26. října zavítá i do pražského Lucerna Music Baru.

Ghostpoet koncem ledna představil první ochutnávku z desky vizionářským halucinogenním videoklipem k songu Concrete Pony. Videoklip natočil Thomas James a je to jakýsi lynchovský, surreálný a filmový obraz písně. Dvakrát na cenu Mercury Prize nominovaný Ghostpoet (aka Obaro Ejimiwe) navazuje na své úspěšné album Dark Days + Canapés z roku 2017 novou deskou, která nemůže být vice prorocká – je to dystopický obraz celosvětové úzkosti a tísně, které pociťujeme se vstupem do nového desetiletí, nejisté budoucnosti, která je destilována přes deset skladeb alba.

Bluesová drsná skladba Concrete Pony je skvělým úvodem – dle Obarových slov: „Je to jakýsi snímek toho, kde jsme se ocitli jako společnost. Zdá se, že máme všechno a zároveň vůbec nic. Hojnost možností a voleb, ale zároveň se zdá, že jsme utkvěli v kameni, zamrzli na místě, neteční k černým mrakům v dáli…”

Album se nahrávalo v Londýně a Ghostpoet složil, aranžoval a produkoval všechny skladby. I Grow Tired But Dare Not Fall Asleep obsahuje mnoho stylů a myriády zvuků, je ale zakotvené v alternativním rocku, který Ghostpoet představil na svých dvou předešlých deskách.

Na albu hostují Art School Girlfriend, Delilah Holiday ze Skinny Girl Diet, Sara Sara a Katie Dove Dixon. Obaro již předtím spolupracoval s Massive Attack, Nadine Shah, Melanií Di Biasio, Paulem Smithem z Maximo Park a Damonem Albarnem a jeho Africa Express.

Vstupenky za 440 Kč + poplatky od pátku na pokladně a webu Lucerna Music Baru (na pokladně bez poplatků), dále pak na GoOut.cz a v sítích Ticketmaster a Ticketportal. V případě nevyprodání vstupenek v předprodejích pak na místě v den koncertu za 550 Kč.

Ghostpoet, support: TONY NJOKU
26. 10. 2020 od 20.00 hod. – Praha, Lucerna Music Bar

Více info:
www.ghostpoet.co.uk
www.facebook.com/ghostpoetfb
www.youtube.com/ghostpoettv
www.musicbar.cz
www.facebook.com/lucernamusicbar
www.facebook.com/dsmackupromotion

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Zhlédnutí: 9

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *