RockShock

Internetový rockový magazin

Miro Žbirka nezahálí; koncertuje online a vydává DVD z O2 areny

Text: 2 Media

Co dělal MIRO ŽBIRKA v čase koronavirové karantény? Své fanoušky potěšil on-line koncertem ze zkušebny, který má již přes 450 tisíc zhlédnutí, uspořádal videolekce, na nichž ukázal akordy svých písní, a na streamovacích službách stále sdílí oblíbené playlisty. Naplno běží také dokončovací práce na životopisném dokumentárním filmu Meky, který by měl vstoupit do kin v létě. Natočil jej Šimon Šafránek, režisér oceněný Českým lvem.

K výrazným momentům Mekyho profesního příběhu patří loňský veleúspěšný koncert v O2 areně 40 let na scéně, který Česká televize vydává 11. května na DVD. Znovu si tak můžeme připomenout hudební událost, kdy Mira doprovázela kapela složená z muzikantů, kteří několik let hráli na světových turné s Paulem McCartneym, a na pódiu se objevila řada hostů v čele s britskou zpěvačkou Eddi Reader. K Mekymu neodmyslitelně patří také hudební talk show Doupě, jejíž nové díly letos odvysílá program ČT art. Natáčení druhé řady populárního cyklu se přesunulo, s ohledem na omezení související s koronavirovou pandemií, na letní měsíce. Prozatím se z klubu Doupě 10. května uskuteční mimořádný přímý přenos akustického koncertu– a to nejen na ČT art, ale i online na iVysílání a Facebooku ČT.

O pár dní později, 14. května, Miro Žbirka zahraje v areálu pražské Vinohradské nemocnice Koncert pod okny jako poděkování sestrám, lékařům a zdravotnickému personálu v této pro ně náročné době. „Je to i mé osobní poděkování, ve Vinohradské nemocnici mi několikrát pomohli, když mi šlo o život. Vím, jak to teď mají těžké, a proto bych je rád alespoň tímto způsobem potěšil,” říká Meky.

Související odkazy:
www.zbirka.cz
www.facebook.com/MiroZbirka
www.instagram.com/mirozbirka

Shlédnutí: 9

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *