RockShock

Internetový rockový magazin

Kapela Dirty Blondes vydává novou desku Freedom

Text: Dirty Dancing Booking
Foto: archiv skupiny

Úderná stálice české klubové scény, která se čím dál tím více prosazuje za hranicemi, vydává v pořadí třetí desku s názvem Freedom. Album vychází digitálně 29. 4., čímž DIRTY BLONDES zároveň oslaví 10 let na scéně. Původně plánovaný křest spojený s vydáním se vzhledem k situaci přesouvá.

Materiál na nejnovější desku vznikal zhruba dva roky. První vlaštovky mohli fanoušci zaznamenat už v roce 2018 – v červnu rockovou vypalovačkou Take It, kterou v listopadu následoval singl Freedom. Oba singly doprovázely videoklipy pod taktovkou režiséra Radima Kallera.

Téma svobody jako motiv celé desky nebyl vybrán náhodou. „Svoboda je pro nás silné téma, a proto i texty, které jsou na desce, se jí více či méně dotýkají. Ať už se jedná o svobodu člověka ve společnosti, ve vztahu, ve vyjadřování vlastní vůle i nespoutanosti. Jedná se většinou o námi odžité výpovědi, pohledy na životní situace i momentální duševní stavy,” přibližuje vznik konceptu i textů zpěvačka Dana Yousifová.

Deska se natáčela ve studiu Svárov s Lukášem Martínkem a studiu Golden HIVE pod dohledem Ondřeje Lukeše a Amáka, který se postaral také o mix a mastering.

Křest ve velkém stylu se přesouvá
S datem vydání byl původně spojený i křest desky, který měl proběhnout v pražském klubu Futurum. Ze zřejmých důvodů se křest přesouvá na podzim, o nadupaný zážitek tak fanoušci rozhodně nepřijdou. Vzhledem k uvolnění vládních opatření hodlá kapela dle svých slov uskutečnit ‘crash test křest’ pro omezený počet lidí 29. 5. v Gauči ve Stromovce, tedy o měsíc později.

Celou desku si můžete poslechnout například na těchto platformách:
www.spoti.fi/3cRPPqY
www.deezer.com/cs/album/139412052
www.bandzone.cz/dirtyblondes

Stáhnout lze na:
www.supraphonline.cz/album/554972-freedom
www.dirtyblondes.bandcamp.com

Související odkazy:
Videoklip Freedom – www.youtube.com/watch?v=IOBkS7vKDuA
Facebook kapely – www.facebook.com/dirtyblondes

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Zhlédnutí: 6

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *