RockShock

Internetový rockový magazin

Joe Satriani překládá své evropské turné na příští rok, v Praze vystoupí 15. kvě

Text: Kateřina Dědková

Koronavirová pandemie nabourala koncertní plány i JOEOVI SATRIANIMU. Renomovaný kytarista překládá evropské turné na podporu svého osmnáctého sólového alba Shapeshifting na jaro 2021. V pražském Kongresovém centru vystoupí 15. května. Vstupenky na původní termín zůstávají v platnosti.

Satrianiho na turné doprovodí bubeník Kenny Aronoff (John Fogerty), baskytarista Bryan Beller (Aristocrats) a klávesista Rai Thistlethwayte (Thirsty Merc). Koncertní program nabídne vedle písní z nového alba Shapeshifting i dnes již klasické skladby z kytaristova repertoáru jako Surfing With The Alien, Cherry Blossoms, Always With Me, Always With You a Flying In A Blue Dream.

Joe Satriani vystupoval v uplynulých dvaceti letech po celém světě nejen sólově, ale také jako zakladatel a vůdčí osobnost proslulé kytarové trojky G3, kterou si prošla taková esa, jako jsou Steve Vai, Eric Johnson, Robert Fripp, John Petrucci nebo Uli Jon Roth. „Myslím, že je to chemií, která mezi těmito výbornými kytaristy na pódiu funguje,” vysvětluje úspěch G3 Joe Satriani, který za svoji kariéru prodal více než 10 milionů nahrávek, získal dvě Platinové a čtyři Zlaté desky a patnáctkrát byl nominován na Grammy.

Spolu se zakladatelem Van Halen Sammym Hagarem, baskytaristou Michaelem Anthonym a bubeníkem Red Hot Chili Peppers Chadem Smithem založil také boční projekt Chickenfoot, jehož debut byl oceněn Zlatou deskou a druhé album startovalo v prodejní hitparádě na 9. místě. Od vydání desky What Happens Next (2017) byl Satriani na turné s G3 Guitar Extravaganza, na které navázal neméně úspěšnou Experience Hendrix US Tour.

Vstupenky na koncert v Kongresovém centru Praha jsou k dostání v síti Ticketportal.

Související odkazy:
www.facebook.com/joesatriani
www.twitter.com/chickenfootjoe
www.instagram.com/joesatriani
www.youtube.com/user/websatch

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Zhlédnutí: 14

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *