RockShock

Internetový rockový magazin

Spojení hudební promotéři spouštějí United Live Radio

Text: Nikola Páleníčková

Chybí vám koncerty a návštěvy míst s živou hudbou? Nalaďte si nové United Live Radio – nekomerční rádio, které má jediný cíl: propojit fanoušky, kterým chybí živá hudba, s organizátory koncertů a akcí, kteří počítají minuty do doby, než začnou být opět aktivní.

Prázdné kluby, rozestavěná pódia, zavřené zkušebny a stále rostoucí počet lidí, kteří v současné situaci přicházejí o práci. Ale i pospolitost, kreativita a vzájemná podpora nejen od fanoušků, ale i napříč organizacemi. To je pohled na dnešní živou kulturu. I přes nesnadnou situaci se organizátoři a umělci snaží fungovat dál a přinášet svým fanouškům to, co umí nejlépe – magický zážitek z kvalitní hudby. Za tímto účelem vznikla nekomerční internetová stanice United Live Radio. Ta bude dočasně suplovat nedostatek zážitků z živé hudby a koncertů a pod taktovkou zkušených hudebních dramaturgů pro posluchače připravuje specializované pořady. Za projektem stojí přední české festivaly, hudební promotéři, kluby a haly, kteří tímto způsobem chtějí propojit nejen festivalovou, ale celou hudební komunitu. Na vlny United Live Radia se mohou posluchači naladit na stránkách www.unitedliveradio.cz od 10. dubna po dobu 30 dní.

Dopady omezení na živou kulturu jsou obrovské. Naším společným cílem je zůstat v kontaktu s hudebními fanoušky a nabízet jim unikátní hudební zážitky, ale třeba i pohled do fungování festivalů. Posluchačům rádia přineseme zábavu, pozitivní zprávy a naději, že se brzy zase budeme moci setkávat na koncertech. Velice pozitivní je, jak jsme se dokázali v krátkém čase s mnohými různými festivaly, organizátory koncertů, umělci a dalšími představiteli subjektů, kteří hudebním příznivcům přinášejí skvělé hudební zážitky, dát dohromady a tuto nezávislou nekomerční dočasnou platformu připravit,” říká producent festivalu Metronome Prague David Gaydečka. Dodává, že rádio chce svým fanouškům alespoň částečně vynahradit hudební akce, o které nyní přicházejí. Například každý den v rámci pořadu Koncert, který nebyl, přivítá United Live Radio v přímém přenosu vybraného umělce, jehož koncert byl zrušený.

Mimo spolupráce s umělci se rádio může pochlubit vlastními originálními pořady, které zajišťují sami členové týmů zapojených festivalů a organizací. Ředitelem rádia se stal dramaturg festivalu United Islands a člen skupin The Nihilists, Vanessa, Gun Dreams, Magnetik a Die Alten Maschinen Moimir Papalescu. Ten bude pravidelně v pořadu Stroj času provázet posluchače tím nejlepším (nejen) ze svého archivu. Hudební ředitelka festivalu Metronome Prague Barbora Šubrtová představí hudbu, která bude návštěvníky čekat na letošním ročníku festivalu, a doplní ji o své tajné hudební tipy. Na své si díky zapojení festivalu Brutal Assault přijdou i fanoušci metalu, kterým organizátoři naservírují to nejbrutálnější ze současné metalové scény. S vlastním tematickým pořadem se plánuje připojit i festival Let It Roll a Audio Zoo Festival nebo hudební publicista Ondřej Bezr za Blues Alive.

Hudební pořady prostřídají také původní talkshow a podcasty. V Eccentric Talk se prostřídají zajímaví hosté, jako například Štěpán Slaný z festivalu Banát nebo lihovarník Martin Žufánek. Třešničkou na dortu celého týdne pak bude nedělní exkluzivní ochutnávka z nové knihy Jakuba Horáka, kterou bude číst sám autor.

United Live Radio je projekt založený na spolupráci všech, kteří jsou jakýmkoli způsobem zapojeni do hudební živé kultury a kteří se chtějí podílet na tomto komunálním projektu. Jmenovitě jsou v tuto chvíli do projektu zapojeni Beats For Love, Benátská noc, Blues Alive, Brutal Assault, JazzFestBrno, Folklorní léto, Festival Svojšice, Let It Roll, Metronome Prague, Open Air Music Fest Přeštěnice, Pražské jaro, Respect Festival, Slovácké léto, Struny podzimu, Štěrkovna Open Music, United Islands, Forum Karlín, Fource Entertainment, Joeʼs Garage, Live Nation, Obscure Promotion, 10:15 Entertainment a další se stále přidávají.

Koncert je jako milostný románek; abyste si ho užili – musíte jej zažít. A protože zažívat teď nemůžeme, pojďme po tom alespoň toužit. Protože bez touhy žádný románek vzniknout nemůže.

Shlédnutí: 6

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *