RockShock

Internetový rockový magazin

Van der Graaf Generator překládají svůj koncert na podzim 2020

Text: Turner
Foto: archiv Van der Graaf Generator

Původně avizovaný koncert britské skupiny VAN DER GRAAF GENERATOR v divadle Archa 20. dubna tohoto roku se přesouvá na podzim. Důvodem je aktuální situace kolem epidemie nového koronaviru.

Management skupiny nás požádal o termíny na září či říjen; jakmile bude datum pevně stanoveno, ohlásíme ho,” říká zástupkyně pořádající agentury 10:15 Entertainment Milena Palečková. Prodej vstupenek na dubnový koncert byl pozastaven, dosud zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na podzimní koncert. „Prodej opět zahájíme po domluvě nového termínu. Sledujte prosím naše stránky www.1015.cz, kde budeme průběžně informovat, jaká je situace,” dodává ještě Palečková.

Britská artrocková skupina Van der Graaf Generator vznikla v roce 1967 v anglickém Manchesteru. Její hlavní postavou je zpěvák, kytarista a skladatel Peter Hammill. Své první album The Aerosol Grey Machine vydali v roce 1969 u společnosti Mercury. První komerční úspěch jim přineslo ale až album druhé z roku 1970, The Least We Can Do Is Wave To Each, jehož vydání podepsali s důležitým londýnským labelem Charisma Records. U toho v té době nahrávali např. The Alan Parsons Project nebo Genesis. První důležitá období VdGG se datují do let 1969–1972 a 1975–1978. Poté Hammill odešel na sólovou dráhu a kapela se opět dala dohromady až v roce 2005, kdy absolvovala nejprve společné krátké turné. V sestavě Peter Hammill (zpěv, kytara, klávesy), Hugh Banton (klávesy, baskytara) a Guy Evans (bicí) od té doby pravidelně koncertují a nahrávají alba. Poslední z nich Do Not Disturb vyšlo v roce 2015.

Shlédnutí: 7

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *